Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Tréner Hearts: Kello si zaslúži nomináciu na Hráča roka

SITA|5. mar 2011 o 20:02

Tréner klubu FC Heart of Midlothian Jim Jefferies je presvedčený, že brankárska jednotka jeho tímu Marián Kello si zaslúži minimálne nomináciu na ocenenie pre najlepšieho hráča tamojšej Premier League.

EDINBURGH. Tréner škótskeho prvoligového futbalového klubu FC Heart of Midlothian Jim Jefferies je presvedčený, že brankárska jednotka jeho tímu Marián Kello si zaslúži minimálne nomináciu na ocenenie pre najlepšieho hráča tamojšej Premier League 2010/2011.

Ako je známe, odchovanec košického futbalu sa stal najlepším futbalistom v škótskej elitnej súťaži za mesiac február.

„Kello prežíva výnimočnú sezónu. Som presvedčený, že si zaslúži nomináciu na Hráča roka. Hovorí sa síce aj o ďalších dvoch menách - Alexejovi Jeremenkovi a Emiliovi Izaguirrovi, no aj samotná nominácia by bola skvelým úspechom,“ povedal Jefferies pre Edinburgh Evening News.

Marián Kello sa môže pochváliť impozantnou bilanciou - v aktuálnej sezóne má na svojom konte už 13 zápasov bez inkasovaného gólu a zneškodnil všetky tri pokutové kopy, ktorým musel čeliť. Za svoje výkony si Kello vyslúžil i premiérovú pozvánku do reprezentácie, keď debutoval vo februárovom prípravnom stretnutí s Luxemburskom (1:2).

Súvisiace články