Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tréner Good Angels Maroš Kováčik v Košiciach končí. Nahradí ho Jankovič

(Autor: TASR/Milan Kapusta)
SITA|Publikované 15. mar 2016 o 12:03

V tejto sezóne sa mu s tímom nepodarilo prekročiť prah štvrťfinále Európskeho pohára FIBA.

Družstvo koučoval od konca februára 2012.

KOŠICE. Pôsobenie trénera Maroša Kováčika na lavičke basketbalistiek Good Angels Košice sa končí.

"Prepáčte, ale ku všetkému sa pre médiá vyjadrím až v stredua, pravdepodobne v popoludňajších hodinách. Ďakujem za rešpekt a pochopenie," reagoval v utorok napoludnie 37-ročný kouč (nar. 4. júna 1978), ktorý prevzal taktovku nad družstvom koncom februára 2012.

Po štyroch slovenských majstrovských tituloch (2012 - 2015) a historickom 4. mieste v Eurolige 2012/2013 pripustil už po uplynulej sezóne zmenu pôsobiska, napokon neprišla.

V tejto sa mu s tímom nepodarilo prekročiť prah štvrťfinále Európskeho pohára FIBA.

Nahradí ho Jankovič

"Pôsobenie Maroša Kováčika v klube Good Angels Košice sa skončilo na základe jeho vlastného rozhodnutia. Na pozícii hlavného trénera ho, minimálne do konca tejto sezóny, nahradí jeho doterajší asistent Peter Jankovič. Ten bude družstvo viesť už v utorkovom podvečernom extraligovom zápase proti MBK Ružomberok," uvádza sa v stanovisku klubu, ktoré poskytol Marek Grondžel.

Tridsaťpäťročný Jankovič (nar. 14. apríla 1980) bude koučovať Good Angels spoločne s bývalou slovenskou reprezentantkou Ivanou Jalčovou.

Košičanky koncom ferbuára získali dvanástykrát Slovenský pohár a v blížiacom sa play-off budú opäť najväčšími favoritkami na celkové prvenstvo.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.