Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tréner Good Angels Kováčik: Nelámal by som nad nami palicu

Dnes o 20.00 s Bourges. V Steel Aréne potrebujú večer Košičanky vyhrať. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 13. mar 2014 o 23:00

Ak si chcú košické basketbalistky euroligovú sezónu predĺžiť, večer v Steel Aréne musia Bourges zdolať.

Dnes pôjde košickým basketbalistkám o veľa. Ak si chcú euroligovú sezónu predĺžiť, tak večer v Steel Aréne musia Bourges zdolať. Prvý zápas play-off vyhral francúzsky tím 59:51, na postup do Final Eight potrebuje ešte jedno víťazstvo. Ak by dnes žlto–modré Bourges porazili, o postupujúcom na finálový turnaj Euroligy sa rozhodne na budúci týždeň v stredu vo Francúzsku. Súboj Good Angels – Bourges, ktorý sa začína o 20. hodine bude pre túto sezónu posledným vystúpením nášho majstra v Steel Aréne.

KOŠICE. Bude to domáca euroligová rozlúčka basketbalistiek Good Angels. A v košickom tábore majú pred dnešným vystúpením v Steel Aréne jediné prianie, aby bola víťazná a diváci sa dočkali výhry nad Bourges.

Francúzsky tím je k postupu do Final Eight bližšie, prvý duel vyhral 59:51. Slovenský šampión pritom nebol u súpera bez šancí.

„V Bourges sa určite dalo vyhrať. Možno pri troche šťastia a nie najšťastnejšieho rozhodovania pri obranných činnostiach nám to víťazstvo utieklo. Sme spolu strašne krátky čas, tím budujeme nanovo od januára a vo chvíľach, keď bolo potrebné udržať si ešte koncentráciu a spoluprácu, tak súper zaznamenal kľúčové body. Ale inak bol výkon, čo sa týka defenzívy, veľmi dobrý. Od neho by sme sa mali odraziť v odvete, akurát byť úspešnejší v streľbe. Pozrel som si záznam od pasáže, keď sme sa vo štvrtej štvrtine dotiahli na dva body, sme nedali šesťkrát spod koša,“ vrátil sa kormidelník Good Angels Maroš Kováčik k prvému súboju play-off.

Po ňom je bilancia vzájomných duelov týchto tímov ešte jednoznačnejšia, súper vyhral desať z jedenástich súbojov.

((a))

Potiahnuť musia viaceré

Predpokladom úspechu sú adekvátne výkony hráčok. Vo Francúzsku zabrali Perkinsová so Žirkovou.

No to na Bourges nestačilo. Ideálny by bol kolektívny výkon, podobný, ba ešte možno lepší ako vo finále Stredoeurópskej ligy so Šopronom.

„Ak to potiahnu dve hráčky, tak je to málo. Tie, ktoré prišli do hry sa trápili s percentuálnou úspešnosťou streľby. Nepremieňali sme čisté pozície. Súper hral v kŕči, vedel, že musí vyhrať, nebyť skvelej Dumercovej, ktorá Bourges potiahla, tak vyhráme. Ale nelámal by som nad nami palicu. Súper má síce mečbal, ale stále je to otvorené,“ je presvedčený Kováčik.

„V ťažkých zápasoch niekedy zaváži, že hráčka z lavičky dá za štyri minúty dva body. Jednou šťastnou strelou môže súboj výrazne ovplyvniť. A toto nám vo Francúzsku chýbalo.“

Domáca euroligová rozlúčka

Žlto–modré nastúpia na zápas v netradičnom čase o 20. hodine. V tejto sezóne sa už v Steel Aréne nepredstavia a práve preto by sa s touto halou radi lúčili tak, ako sa patrí.

No a k tomu potrebujú aj podporu z tribún. Tie boli počas určite nie vydareného súboja s Bourges v základnej skupine zaplnené.

V Košiciach pri návšteve vyše 8500 divákov padol nový divácky rekord Euroligy. Takú kulisu dnes Košičanky mať nebudú, ale na priazeň fanúšikov sa hráčky spoliehajú.

„Bol by som šťastný, keby si diváci našli poslednýkrát cestu do Steel Arény. Hráme tam v tejto sezóne posledný raz, je to náš posledný domáci súboj v Eurolige. Hala bola proti Bourges v decembri natrieskaná a my sme spravili historický rekord v návštevnosti. Mať tak aspoň podobnú atmosféru, to by nám strašne pomohlo,“ dodal tréner košického celku.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.