Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tréner Goluža: Núkajú sa nám nové varianty pre útočnú fázu

Tréner Slavko Goluža a posila Titouan Afanou Gatine z Francúzska. (Autor: tasr)
Ján Leško|Publikované 24. júl 2018 o 22:00

Tatran Prešov sériu prípravných duelov začne dnes v Maďarsku.

PREŠOV. Tri týždne zarezávali prešovskí hádzanári výhradne v domácich podmienkach.

Na fyzickú časť prípravy im kombinovane poslúžil atletický areál a tiež dobre známe zariadenia TATRAN handball areny.

Hernú fázu v kombinácii s prípravnými stretnutiami začnú pilovať odo dneška v Maďarsku.

Jediným negatívom je absencia Rábeka

Tatran Prešov v tomto letnom období výnimočne vynechal tradičné sústredenie vo vysokohorskom prostredí alebo pri Jadranskom mori, ako to bolo po uplynulé roky.

Chorvátsky tréner slovenského hádzanárskeho majstra Slavko Goluža sa ale nesťažuje, takýto model prípravy navrhol sám.

„Musím zdôrazniť, že chlapci za ostatné tri týždne pracovali naozaj veľmi dobre. Všetko v tejto fáze bolo zvládnuté po každej, teda aj organizačnej stránke, k plnej spokojnosti. Jediné negatívum je, že z prípravy nám vypadol jeden z našich pilierov Oliver Rábek. Po operácii slabín, ako ste už informovali, ho čaká asi mesiac rehabilitácie. Potom už budeme čakať na návrat tohto pre nás dôležitého hráča.“

Po Maďarsku vycestujú do Poľska

Dnes o osemnástej hodine nastúpi Tatran Prešov na prvý prípravný zápas na palubovke maďarského ligistu B. Braun Gyongyos.

Ďalšia dva, dopoludnia a podvečer odohrá slovenský hádzanársky šampión v sobotu s Poľsku proti tímu tamojšej najvyššej súťaže Tauron Stal Mielec.

„V prvom rade predchádzajúce obdobie bolo zamerané na fyzickú stránku. Samozrejme, postupne prišla na rad aj práca s loptami. Naša herná vízia, herná koncepcia v obrannej i útočnej fáze je jasná. Na tom nehodláme v porovnaní s predošlým obdobím nič meniť. Akurát ju vylepšovať. Trochu nám fázu už s prípravnými zápasmi narušilo Rábekovo zranenie. Pravda, máme alternatívy, ako túto medzeru zaplátať. Napríklad v obrane zlepšujúcim sa Romanom Carapkinom. Som presvedčený, že po vystužení kádra skúseným slovenským reprezentantom Martinom Straňovským či francúzskym ľavákom Titouanom Afanou Gatinom sa nám núkajú nové varianty pre útočnú fázu."

Skrátka, urobia maximum preto, aby boli na štart sezóny stopercentne pripravení.

"Najmä septembrový začiatok v C skupine Ligy majstrov v Istanbule s Besiktasom, potom doma s dánskym Bjerringbro–Silkeborg a hneď na to v Skopje proti Metalurgu, to budú ozaj ostré previerky. Ja som však optimista. Vidím, ako mužstvo zodpovedne pracuje a verím, že prípravné i turnajové zápasy v Bosne a Hercegovine na Turnaji šampiónov v Doboji nám poslúžia na doladenie správnej formy na súťažný štart v novej sezóne. Verím, že ak chlapcom sa budú vyhýbať zranenia či nejaké iní zdravotné ťažkosti, potom naše plány vo všetkých súťažiach, ktoré Tatran obsadzuje, aj splníme,“ vraví Slavko Goluža.

Výraznou oporou tímu by sa mal stať Martin Straňovský. (Autor: tasr)
Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.