Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Tréner Gibraltáru miluje Košice, Kozáka mrzia ospravedlnenky

Allen Bula. (Autor: TASR)
SITA|18. nov 2013 o 19:29

Prezident Gibraltárskej futbalovej asociácie očakáva na zápase v Algarve 500 až 1000 divákov.

FARO. Tréner futbalovej reprezentácie Gibraltáru Allen Bula má veľmi príjemné spomienky na Košice. V klube MFK bol v rokoch 2006 až 2010 manažérom pre rozvoj a medzinárodné styky.

"Milujem Košice! V tomto meste mám stále veľa skvelých priateľov. Blažej a Marcel Podolákovci mi dali šancu začať v MFK profesionálnu kariéru, ľudia v tomto meste sú veľmi priateľskí," zaspomínal si Bula v portugalskom regióne Algarve, kde jeho zverenci nastúpia v utorok na prípravný zápas proti Slovákom.

Proti našim nastúpia policajti aj hasiči

Pre reprezentáciu Gibraltáru to bude premiérové oficiálne vystúpenie po prijatí do UEFA.

V 23-člennom kádri má Bula profesionálov, poloprofesionálov i amatérov, ktorí sú v civilnom povolaní zamestnaní napríklad ako policajti, hasiči či vo verejnej správe. Gibraltár prijali do Európskej futbalovej únie len 24. mája 2013 v Londýne.

"Je nám cťou, že sme členmi kontinentálnej asociácie. Už sa nevieme dočkať prvého oficiálneho zápasu. Bude to veľmi emotívne, všetko však musí ísť po výkope bokom," vyhlásil Bula.

Stretnutie medzi Gibraltárom a Slovenskom sa uskutoční na Estádio Algarve pri meste Faro.

V krajine, ktorá je stále predmetom sporov medzi Španielskom a Veľkou Britániou, majú k dispozícii Victoria Stadium, ktorý však nespĺňa požiadavky UEFA na kvalifikačné zápasy.

Štadión bude takmer prázdny

Tridsaťtisícový domáci stánok klubov nižších portugalských súťaží Sporting Clube Farense a Louletano Desportos Clube bude počas utorňajšieho súboja pravdepodobne zívať prázdnotou.

Gibraltárska futbalová asociácia síce nebude vyberať vstupné a z Gibraltáru príde niekoľko zájazdov, ale tie tribúny príliš nezaplnia.

"V našej krajine je riadny pracovný deň. Zorganizovali sme zájazdy za 75 eur, ale veľa ľudí nemôže prísť. Očakávam návštevu medzi 500 až 1000 divákmi," povedal prezident Gibraltarskej futbalovej asociácie Desmond Reoch.

Zo zápasu s Poľskom len piati

Posledný zápas Slovenska v tomto roku odohrajú v národnom drese hráči, ktorí si ho doteraz neobliekali pravidelne a často.

"Prišli do kolektívu noví hráči, zo zápasu proti Poľsku v ňom ostali len piati. Zamerali sme sa preto na to, aby sa hráči navzájom spoznali. Myslím si, že tri tréningy nám stačili," povedal tréner Ján Kozák.

"Škoda však, že sa ospravedlnili hráči ako Ďubek, Dobrotka či Hološko, pretože mohli hrať," dodal.

Zápas sa hrá v utorok 19. novembra o 19.30 SEČ.

Zostava SR: Košický - Štetina, Saláta, Farkaš, Juhar - Kóňa (Pečovský), Guédé - Šesták, Jendrišek, Sylvestr - Depetris

Súvisiace články