Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tréner Galis nemá tajnosti

Sportnet|Publikované 3. okt 2006 o 22:00

Trenčín/Bratislava - Súperov slovenskej futbalovej reprezentácie v blížiacom sa kvalifikačnom dvojzápase o postup na EURO 2008 - Wales a Nemecko -

nepovažuje tréner Dušan Galis za ľahkých. Podľa slovenského kormidelníka budú zápasy v Cardiffe a Bratislave, ktoré môžu rozhodnúť aj o jeho budúcnosti pri reprezentačnom kormidle, bojom o život. "Mám učňovské roky za sebou, viem, že to bude ťažké. Nebolo by to ťažké iba pre mňa, ale aj pre druhého kolegu. Los nám určil týchto súperov a s tým sa treba vysporiadať. Bez ohľadu na to, ako to skončí," povedal Galis.

Tréner slovenského národného tímu považuje oboch súperov za výnimočných. Wales bude mať domáce prostredie a podporu 70-tisíc nadšených fanúšikov na Millenium Stadium v Cardiffe. A Nemcov, bronzový tím z MS 2006 v domácom prostredí, netreba podľa reprezentačného lodivoda vôbec predstavovať. "Zápasy sú ťažké a skutočne to bude boj o život," priznáva Galis, ktorý sa osobne viac teší na zápas vo Walese, pretože podľa neho má jeden z najkrajších štadiónov na svete. "Je to futbalová krajina. Hrajú futbal, ktorý vie človeka chytiť za srdce. Bojujú za svoju krajinu, kluby, reprezentáciu a to sa mi na ostrovných hráčoch vždy páčilo," poznamenal slovenský kouč.

Galis neobišiel ani citlivú tému zotrvania pri národnom mužstve SR po dueloch v Cardiffe (7. októbra) a Bratislave (11. októbra). Po tomto dvojzápase sa bude určite rozprávať aj s prezidentom Slovenského futbalového zväzu Františkom Laurincom o svojom ďalšom pôsobení v reprezentácii. "Urobíme tlačovku. Žiadne problémy a tajnosti nemám," dodal Galis.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.