Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Tréner futbalového Slovana chce, aby im ľudia tlieskali

Róbert Vittek láka divákov na Slovan zrejme viac na súperovych ihriskách. (Autor: SME - Ján Krošlák)
Pavol Spál|22. nov 2013 o 18:22

V šlágri 17. kola Corgoň ligy Slovan privíta v nedeľu Žilinu.

BRATISLAVA. V ére samostatnosti Slovenska niet lepších. Žilina získala šesť titulov, Slovan má ešte o jeden navyše. Ich súboj zvykol vždy vyvolávať vášne, lákal divákov.

Žilina má so Slovanom najvyšší rozpočet (4 až 5 miliónov eur), najštedrejšieho majiteľa a na slovenské pomery nadštandardný káder, ktorý by mal bojovať o titul.

Medzi rivalmi je priepasť

V nedeľu (o 17.00, vysiela Digi Sport) sa stretnú na bratislavských Pasienkoch. O špicu ligy sa však hrať nebude. Medzi klubmi je neobyčajná priepasť. Žilina je až na desiatom a na lídra stráca pätnásť bodov.

„Žilinčania majú kvalitné mužstvo a stále patria medzi top tímy na Slovensku. Postavenie v tabuľke je trochu skresľujúce,“ cituje klubová stránka Slovana trénera Jozefa Valoviča. Žilina triumfovala doma v ich prvom súboji tejto sezóny, v posledných dvoch v Slovenskom pohári zvíťazil Slovan.

Vittek divákov neprilákal

Bratislavčanom sa i napriek príchodu najúspešnejšieho strelca národného tímu Róberta Vitteka nepodarilo prilákať fanúšikov. Iba v jednom z posledných štyroch domácich zápasov prišlo viac ako tisíc ľudí.

Pohárový zápas so Žilinou videlo iba 450 ľudí. „Spokojní budeme iba s výhrou, a ak nám diváci po zápase zatlieskajú za dobrý výkon,“ dodal Valovič.

Žilina z posledných desiatich zápasov prehrala až polovicu a vyhrala iba dva. Šéfstvo klubu nedávno hráčov potrestalo.

„Hráči, ktorí najviac hazardovali s našou dôverou, budú mať znížený základný plat o polovicu,“ vravel tréner Žiliny Adrián Guľa. V Žiline zvykli byť v minulosti neľútostní a netrpezliví skôr k trénerom. Za desať rokov nastalo štrnásť obmien.

Guľa, ktorý prišiel v lete, má však stále plnú dôveru majiteľa Jozefa Antošíka. „Situácia je zložitejšia v tom, že sa stala v klube, ktorý má vysoké ambície. Mal úspechy, preto si doň mnohí rypnú. Cítim obrovskú zodpovednosť. Vážim si podporu i trpezlivosť klubu. Silnú Žilinu potrebuje aj slovenský futbal.“

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články