Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tréner Flyers dôkladne premeral Handzuša so Somíkom a odhalil chybu

Sportnet|Publikované 16. sep 2002 o 22:00

Slovenské hokejové duo Michal Handzuš a Radovan Somík sa ihneď po príchode do prípravného kempu NHL presvedčilo o precíznosti ich nového priameho

nadriadeného v klube Philadelphia Flyers. Ken Hitchcock si oboch majstrov sveta dôkladne premeral a ... odhalil chybu! Kouč po zoznámení sa s robustnými chlapmi, s ktorými mal mimochodom ako asistent trénera Kanady na šampionáte nepríjemné skúsenosti zo štvrťfinálového vyradenia, porovnal následne ich údaje a zistil, že niečo nesedí. "Podľa životopisov mal mať Handzuš 196 cm, no Somík, ktorý má 191 cm, sa mne osobne zdá byť vyšší. Pozrite sa sami!" vyzval Hitchcock kompetentných štatistov. Dodatočné merania ukázali, že právom pochyboval, lebo obom namerali zhodne po 191 cm...

Miestne periodiká ďalej uvádzajú, že počas úvodného tréningu vyskúšal Hitchcock Handzuša na poste centra s hviezdnymi krídelnými veteránmi Johnom LeClairom a Markom Recchim, Somík sa objavil na ľavom krídle v útoku s Martym Murrayom a Paulom Ranheimom. Od Banskobystričana si letci sľubujú, že na univerzálneho stredného útočníka sa budú môcť predovšetkým spoľahnúť v jeho defenzívnej činnosti, ktorej kvalitu objavil za čias Handzušovho pôsobenia v St. Louis kouč Joel Quenneville. "Na tento post sa pýtal a my sme mu ho dali. Všimol som si, ako hral v play off a viem, čoho je schopný," povedal Hitchcock.

Kým zlatého a predtým strieborného medailistu z MS majú vo "Philly" prečítaného, Somík je pre Flyers veľkou neznámou. Martinčana v roku 1995 draftovali vo štvrtom kole, ale viac-menej o ňom až na informácie skautov NHL stratili prehľad. "Vieme len z počutia, že Somík je útočník s výborným bránením, čo potvrdil na majstrovstvách sveta. Chceme ho ale vidieť hrať na vlastné oči. Podľa všetkého by mal byť dobre pripravený," tvrdí šéftréner Flyers. Martinčan bude musieť o svojich kvalitách presvedčiť v prípravnom kempe. V prípade, že by sa do základnej zostavy prebojoval, splní sa spoluhráčom z juniorskej i seniorskej reprezentácie detský sen. "Vedel som, že príde deň, keď sa nám naskytne možnosť zahrať si spolu v NHL," vyznal sa Handzuš z priateľského vzťahu ku krajanovi.

Dvojica Slovákov býva počas kempu na jednej hotelovej izbe a v šatni má okrem toho miesta hneď vedľa českého brankára Romana Čechmánka a ten sa zámorským novinárom pochválil: "Máme tu taký malý slovensko-český kútik. Aj keď som sa s Michalom a Radom doteraz osobne nepoznal, spája nás predsa jeden jazyk."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.