Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tréner Ferenc je s jeseňou spokojný

Sportnet|Publikované 7. jan 2014 o 23:00

Pred sezónou sa funkcionárom Gemerskej Polomy podarilo na hosťovanie dotiahnuť Boroša a Gereho z Rožňavy.

Pred sezónou sa funkcionárom Gem. Polomy podarilo na hosťovanie dotiahnuť M. Boroša a Pa. Gereho z Rožňavy, ktorý však naposledy pôsobil v treťoligovej Lok. Košice.

GEMERSKÁ POLOMA. Vyriešila sa aj otázka náhradného brankára a do mužstva pribudli Š. Tomášik a S. Paliha.

„Ak si pozriem štatistiky a čísla po jeseni, musím skonštatovať, že naše mužstvo počas pôsobenia v regionálnom majstrovstve nikdy nebolo po polovici súťaže na štvrtom mieste, nikdy nestrácalo na prvú priečku jeden bod, nikdy nezískalo 27 bodov a nikdy nemalo najmenej inkasovaných gólov zo všetkých súťažných družstiev,“ uviedol na úvod tréner M. Ferenc.

S lídrom bez prehry

Hneď v prvom kole narazili Polomčania na najťažšieho súpera a cestovali do Geče.

„Tentoraz po dobrom výkone, hlavne v druhom polčase, sa nám remíza aj trochu málila, nakoľko šance na otočenie výsledku v náš prospech mali naši hráči väčšie ako domáci. Derby s Krh. Podhradím splnil naše očakávania a trojbodový zisk zabezpečil strelec jediného gólu Fecko. O týždeň neskôr opäť jednogólová výhra v Dobšinej po góle B. Milka," povedal Ferenc.

"V nasledujúcom kole k nám zavítal líder súťaže z Ťahanoviec, avšak výkonom nepotvrdil svoje postavenie a prehral rozdielom triedy. Prvú prehru najtesnejšiu sme si zaknihovali v Malej Ide, no vo vyrovnanom zápase nám šťastena nedopriala gól ani z vyložených pozícií. Na Sviatok Sedembolestnej Panny Márie nám to šťastie opäť doprialo hostiť znova vtedajšieho lídra tabuľky, tentokrát Vyšné Opátske B. Pochodili presne tak ako Ťahanovce a s trojgólovou nádielkou sa v tichosti porúčali domov. Mužom zápasu bol vždy agilný a nezadržateľný Michal Fecko, ktorý dva góly dal a po faule na neho premenil penaltu Miloš Gallo."

"V siedmom kole mužstvo cestovalo do neďalekej Gemerskej Hôrky. V zápase bez šancí napokon rozhodol prísne odpískaný pokutový kop v prospech domácich, po údajnej ruke. Poslednú septembrovú nedeľu zavítala na naše ihrisko Kokšov–Bakša. Domácu silu sa nám v tomto zápase podarilo potvrdiť a i keď najtesnejšie víťazstvo bolo zaslúžené. Súper z Budimíra mal byť pre nás ľahkou korisťou. Herná dominancia nepriniesla očakávané gólové hody a preto môžeme byť vďační aj za dva góly Miloša Galla, ktoré prišli v druhej polovici zápasu. Dvojzápas na súperových ihriskách nám nie že nepriniesol žiaden bodový zisk, no nestrelili sme ani gól. Naopak, pokazili sme si dovtedy výborné skóre. V Ďurkove prehra 0:4 a v Turni n/B rozdielom triedy nás trochu pribrzdili a vrátili späť na zem, no od tohto momentu sme trpkosť prehry už neokúsili. V poslednom jesennom kole sa na našom trávniku predstavila Košická Nová Ves a tri cenné body zabezpečili netradiční strelci Julo Benedik a Martin Ďuriček. Jesenným lídrom sa stala Geča, no keby mi niekto pred sezónou povedal, že s nimi neprehráme ani jeden duel, asi by som neveril. A práve Geča bola našim súperom v prvom predohrávanom jarnom kole. Po remíze v lete na ich pôde sa nám podarilo potvrdiť našu domácu neporaziteľnosť,“ pokračoval M. Ferenc.

V úvode jari budú chýbať

Druhý predohraný zápas v Krh. Podhradí skončil remízou. O výsledku rozhodol perfektne realizovaný trestný kop Miloša Galla v závere zápasu, ktorý týmto potvrdil svoju výnimočnosť a potrebu pre mužstvo. Dvakrát sa, ale aj červenalo.

„Práve Miloš dokázal vo vyrovnaných a ťažkých zápasoch nakloniť misky váh na našu stranu a získavať tak cenné body v prospech Gemerskej Polomy. Čiernou škvrnou zápasu v Podhradí bolo vylúčenie dvoch hráčov z našich radov, bez ktorých sa budeme musieť zaobísť v prvých jarných kolách, gólmana Mišinu a Gráca. Brankár Mišina bol počas celého obdobia inak oporou mužstva a o dobrej forme hovorí najnižší počet obdržaných gólov, začo môže vďačiť obrane i defenzívnym hráčom. Práve z nich by som vyzdvihol stopéra Hatvaníka, ktorý nedostal ani jednu kartu, hoci ako jeden z dvojice hráčov odohral všetkých 1350 minút, druhým bol P. Gere. Príklad z neho si môžu zobrať všetci „rečníci“, ktorí v debatách s rozhodcami nazbierajú veľké množstvo kariet a tým oslabia mužstvo tak, že pre trest nemôžu nastúpiť v zápase. Z tribúny ešte nikto gól nedal, ani gólu nezabránil. Jedinou slabinou, ktorá sa nám v priebehu súťaže ukázala, je počet strelených gólov. Dávame ich málo a k Milošovým ôsmim gólom sa nikto bližšie nepriblížil. Dúfam, že na jar ich budeme dávať oveľa viac. Moje poďakovanie však nepatrí len tým, ktorých som spomenul, ale celému kolektívu hráčov, ktorí svojou troškou prispeli k dosiahnutým výsledkom,“ zakončil hodnotenie M. Ferenc.

Fakty

Gemerská Poloma

Strelci: 8 gólov - Miloš Gallo, 3 góly - Fecko, 2 góly - Grác, Pa. Gere, B. Milko, 1 gól - Chochol, Maroš Gallo, M. Ďuríček, Benedik.

Káder: Š. Mišina, Š. Tomášik, S. Paliha (hosť. z Niž. Slanej), Ľ. Hatvaník, P. Lipták, M. Kováč, M. Ďuríček, R. Greško, Z. Greško, M. Boroš (hosť. z Rožňavy), Pa. Gere (hosť. z Lok. Košice), J. Benedik, K. Šubovič, Mil. Gallo, Mar. Gallo, M. Fecko, M. Marchevský, M. Chochol, D. Grác, B. Milko.

Odišli: Murza (hosť. Rudná), Die (hosť. Niž. Slaná), Gunár (hosť. Štítnik).

kcs

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.