Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tréner dvadsiatky R. Spišák: "Topánka nás tlačí v útoku"

Sportnet|Publikované 2. sep 2002 o 22:00

Košice - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov má za sebou druhé spoločné podujatie v rámci prípravy na majstrovstvá sveta. Po vystúpení vo

Švajčiarsku sa naši mladíci tentoraz predstavili v Nemecku, kde absolvovali dve prípravné stretnutia s domácimi rovesníkmi. Slováci si počínali úspešne, Nemcov zdolali v piatok 3:0 a o deň neskôr 2:0.

"Oproti turnaju vo Švajčiarsku sme vymenili 14 hráčov, pretože zámorskí hráči už odišli do kempov do Ameriky. Zaobísť sme sa museli aj bez Koložváryho, ktorý bol chorý a Graňáka zo Slávie Praha. Ten totiž v pražskm klube bojuje o miesto v zostave, takže sme ho nechali v klube, aby sa etabloval. Máme totiž záujem, aby naši hráči hrávali vo svojich tímoch pravidelne. Nemali sme teda k dispozícii také silné mužstvo, ako vo Švajčiarsku," začal svoje hodnotenie vystúpenia mladých Slovákov reprezentačný tréner a súčasne kouč HC Košice Róbert Spišák (na snímke). "Dosiahnuté výsledky sú dobré, spokojnejší som s obrannou činnosťou a najmä výbornými výkonmi obidvoch brankárov Chovana i Ševelu. Menej som už spokojný s ofenzívou, prechod do útoku a súčinnosť na ľade nám robí problémy. Dávame pomerne málo gólov, budeme musieť popracovať na väčšej efektivite."

Tréner Spišák absolvoval s dvadsiatkou pred prípravnými duelmi v Nemecku podujatie vo Švajčiarsku. "Tam sme tiež boli spokojní najmä s defenzívou a brankármi. Proti silným Čechom sme tam remizovali 2:2, ani s domácimi sme dvakrát neprehrali. Podľahli sme až v štvrtom zápase, proti Čechom 2:3. Aj po ňom však český kouč Jaroslav Holík uznal, že sme boli lepším tímom a chýbalo nám iba šťastie. Trpíme na malý počet strelených gólov, tam nás tlačí topánka." Slováci teda majú čo zlepšovať, aby bolo zakončenie podľa predstáv trénerov. "Spoliehame sa, že za pol roka, ktorý chýba do majstrovstiev sveta, ešte hráči pôjdu výkonnostne hore, rozohrajú sa v ligových súťažiach. Hľadáme aj ďalších adeptov, stále môže niekto nový vyskočiť, na zraze v Nemecku ma napríklad zaujal útočník Šagát z Trenčína."

V tomto období to majú kormidelníci reprezentačnej dvadsiatky ešte ťažké, pretože extraliga ešte neodštartovala, takže adeptov na dres s dvojkrížom na prsiach si nemôžu pozrieť v majstrovských zápasoch a obraz o ich aktuálnej forme môžu získať až priamo na sústredeniach národného tímu. "Práve preto je dobré, že sme ichvideli priamo v akcii. Samozrejme, v stretnutiach v Nemecku bolo vidieť, že je ešte iba opredsúťažné obdobie. Neboli také kvalitné, ako vo Švajčiarsku. Je to logické, pretože ani my sme nemali taký kvalitný tím. Predviedli sme však dobrý fyzický hokej, máme na to vhodné typy. Aj na majstrovstvách sa budeme spoliehaťv prvom rade na stopercentnú defenzívu podporenú dobrými výkonmi brankárov."

Na rozdiel od Švajčiarska, kde bol v nominácii z hráčov Košíc iba obranca Varga, v Nemecku k nemu pribudli i útočníci Horňák a Troliga. Horňák sa v druhom zápase presadil aj strelecky, keď zaznamenal druhý gól Slovenska. "Varga zahral lepšie ako vo Švajčiarsku, Horňák bol aktívny, ale vidieť, že mu chýbajú centimetre a v osobných súbojov mal problémy. Troliga odviedol prácu, ktorú sme od neho očakávali, viac by sa však mal zapájať do súčinnosti, ale to časom príde."

Najbližšie sa slovenská dvadsiatka v novembri predstaví na turnaji štyroch krajín za účasti nášho mužstva, Švajčiarska, Nemecka a Nórska.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.