Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Tréner Delty mohol do hry plnohodnotne zapojiť aj dievčatá z lavičky

Sportnet|Publikované 27. okt 2003 o 00:00

Košice Basketbalistky Delty I.C.P. Košice naložili slovaniskám, koľko do nich vošlo a víťazstvom 121:54 si vytvorili tohtosezónny rekord.Kým v

Košice Basketbalistky Delty I.C.P. Košice naložili slovaniskám, koľko do nich vošlo a víťazstvom 121:54 si vytvorili tohtosezónny rekord.

Kým v predchádzajúcich ligových v dueloch napriek bezproblémovým víťazstvám nemohol byť tréner Delty Vladimír Karnay úplne spokojný, v sobotu to už zhruba vyzeralo tak, ako si to v extraligových zápasoch predstavuje. "Bolo to už lepšie. Predviedli sme veľa veľmi pekných útočných i obranných variácií, ktorými sme divákov pobavili. O to nám v lige pôjde. Samozrejme, v pohároch budú hrať viac tie, ktoré dnes sedeli. To bola aj moja predstava, že naše All stars päťka by mala ťahať zápasy európskeho pohára a ostatné hráčky basketbalovo rásť práve v ligových zápasoch. Ak to tak pôjde, budem spokojný," vyjadril sa V. Karnay. Na rozdiel od zápasu v Poprade, tentoraz prvá päťka zabrala tak, ako sa očakáva a rýchlo vytvorila dostatočný náskok. Na palubovke tak v zvyšných fázach hry mohli dostať dostatok priestoru aj striedajúce hráčky a opory sa mohli šetriť na ťažšie stretnutia. "Presne na to som ich v šatni pred stretnutím upozorňoval. Vstúpili sme totiž už do pohára a silami treba šetriť. Prízvukoval som preto hráčkam, aby duel proti Slovanu zobrali od začiatku vážne a potom dali priestor dievčatám z lavičky. Tie nie sú o nič slabšie, len im zatiaľ chýbajú skúsenosti."

Základná päťka si teda svoju úlohu splnila, viac sme boli zvedaví, ako trénera Karnaya uspokojili striedajúce hráčky. Lavičku Delty totiž tvoria zväčša mladé dievčatá, ktoré by sa postupom času tiež mali vypracovať na opory tímu. "Striedajúce hráčky mali niektoré záblesky. Napríklad Czakóová, ak bude ďalej zodpovedne trénovať, má možnosť dostávať sa na ihrisko častejšie aj v medzinárodných dueloch. Práca čaká aj Petríkovú s Timkovou. Petríková si už v druhom polčase dala povedať, aby aj v obrane robila to, čo od nej vyžadujem a sústredila sa. Ona je totiž útočne naladená hráčka, ja viem, že dokáže dať hocikedy 20 bodov, tak ako dnes. V pohárovej Európe to je však málo, lebo tam súperi bránia tvrdšie, takže tam tých 20 bodov dávať nebude, takže to musí kompenzovať aj obranou. Skrátka chcem, aby tieto hráčky v lige dorastali , aby mohli potom dostávať šancu aj na medzinárodnej scéne."

Sobotňajší dúper Košičaniek, bratislavský Slovan mal pred sezónou existenčné problémy a istý čas dokonca hrozilo, že sa do najvyššej súťaže ani neprihlási. Tréner bratislavského družstva Juraj Adamčík si preto pred zápasom žiadne ilúzie robiť nemohol. Napriek tomu, takmer 70-bodový rozdiel bol zrejme aj naňho priveľa. "Rozdiel zodpovedá dianiu na ihrisku. Košičanky boli v pohode, veď namali prečo nebyť, keďže vo štvrtok odohrali veľmi dobrý víťazný zápas v európskom pohári. Majú viac natrénované i vyššiu kvalitu. Rozdiel je však priveľmi vysoký na to, aký máme my mančaft. Je v ňom totiž päťhráčok, ktoré už okúsili ligové palubovky, plus niektoré koketovali s reprezentáciou. Tieto by naše družstvo mali potiahnuť, a dnes to tak nebolo. Chvíľami sme sa mohli hanbiť za to, čo sme predvádzali. Keď to však zoberiem z nadhľadu, nemáme natrénované, ani odohrané prípravné duely, sme v oklieštenej zostave a s družstvami ako Delta, či Ružomberok nemôžeme v tejto sezóne súperiť. Môžeme byť akurát dôstojným protivníkom a tým sme dnes neboli. Pre nás budú dôležitejšie zápasy s ostatnými celkami. Dúfam, že na budúci týždeň, keď do Košíc pricestujeme na duel proti Cassovii, to bude vyzerať inak. Hrať totiž budeme proti úplne inému súperovi," povedal J. Adamčík. Slovanistky bojovali v predchádzajúcich ročníkoch o medaily, teraz na takéto méty v momentálnej ituácii pomýšľať nemôžu. Aké sú vlastne po zmene pomerov v klube ciele Slovana pre túto sezónu? "Prežiť," jedným slovom nám stručne a nanajvýš výstižne odvetil J. Adamčík.

Súvisiace články