Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Tréner Čiernej Hory sľubuje Čechom peklo

Čech Tomáš Rosický (vľavo) bol v prvom zápase najlepším hráčom na ihrisku, vymyslel oba góly. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|14. nov 2011 o 22:00

Pred odvetami baráže o postup na ME sú blízko k postupu Chorváti, Íri a Česi. Nie som blázon, svojim hráčom verím. Česi nedosahujú kvalít Anglicka, tak prečo by sme ich nemohli zdolať 3:0, tvrdil Branko Brnovič, tréner Čiernej Hory.BRATISLAVA. Skromnosť mu nie je vlastná, ani jeho kolegom. Aj napriek prehre v prvom zápase 0:2 hýri čiernohorský tréner Branko Brnovič sebavedomím.

„Nech sa Česi pripravia na peklo a prehru 0:3. Nemyslite si, že som blázon, svojim hráčom verím. Na ihrisku nechajú všetko. A rovnako tak fanúšikovia v hľadisku,“ sľubuje pred dnešným odvetným zápasom baráže o postup na ME 2012 proti Čechom Brnovič.

Česi nie su Angličania

„Boli sme schopní vyrovnať proti Anglicku z 0:2 na 2:2 za 45 minút, tak prečo by sa nám to nemalo podariť proti Čechom za deväťdesiat minút?“ pýtal sa kouč.

„Zvlášť, keď Česi nedosahujú kvalít Angličanov,“ dodal Brnovič, ktorý vedie Čiernu Horu v pozícii hlavného trénera iba dva mesiace a v tejto čerstvej funkcii ešte nevyhral.

„Česi nie su silnejší ako my. Nemajú žiadneho lepšieho hráča. Iste, majú Rosického, ale my takých máme dvoch. Nie je to iba môj názor, vedia to v celej Európe, tvrdil Brnovičov asistent Savo Miloševič, bývalý elitný útočník, ktorý strelil v španielskej lige 91 gólov. Česi sú podľa Srba v službách Čiernohorcov iba disciplinovanejší.

Napínavé pristátie

Takmer totožne hrdo a odhodlane privítali českých futbalistov domáci colníci. „Prehráte 3:0,“ tvrdil podľa idnes.cz jeden z nich.

Českú výpravu trošku vystrašilo adrenalínové pristátie v Podgorici – s lietadlom zamával silný vietor a prudko kleslo. Všetko však dobre dopadlo.

Česi sú po výhre i predvedenom výkone (najlepšom pod vedením kritizovaného Bílka) v prvom zápase v hernej pohode,v akej už dávno neboli.

Optimizmus im dodal i zlepšený zdravotný stav kapitána Tomáša Rosického, ktorý mal problémy s nakopnutým priehlavkom. Najlepší hráč prvého zápasu by mal byť do zápasu úplne fit.

Pred odvetnými zápasmi majú takmer na dosah postup Íri (vyhrali v Estónsku 4:0) i Chorváti (zdolali Turkov 3:0). Očakáva sa i postup Portugalcov, ktorí privítajú Bosnu a Hercegovinu (prvý zápas 0:0).

„V Bosne to nebol trávnik, ale zeleninový záhon. Aj tak sme si vypracovali šance. Teraz hráme pred svojimi fanúšikmi na kvalitnom trávniku. Máme všetky podmienky, aby sme postúpili,“ tvrdil kapitán Portugalcov Cristiano Ronaldo.

Baráž o ME 2012

Chorvátsko – Turecko. Prvý zápas 3:0. (o 20.05)
Čierna Hora – Česko. Prvý zápas 0:2. (o 20.15 na ČT 4)
Írsko – Estónsko. Prvý zápas 4:0. (o 20.45)
Portugalsko - Bosna a Hercegovina. Prvý zápas 0:0. (o 22.00)

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články