Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tréner Chudík odchádza z majstrovského Humenného

Takto sa ocitol Rostislav Chudík nad hlavami hráčov po zisku titulu majstra. Zároveň to bola aj rozlúčka... (Autor: TASR)
SITA|Publikované 14. jún 2012 o 07:21

Volejbalový tréner Rostislav Chudík bude pôsobiť v Spojených arabských emirátoch v klube Al Šabab.

Tréner Rostislav Chudík končí pôsobenie v tíme slovenského volejbalového majstra VK Chemes Humenné a bude pôsobiť v Spojených arabských emirátoch v klube Al Šabab.

HUMENNÉ. Tréner Rostislav Chudík, ktorý priviedol volejbalistov VK Chemes Humenné v uplynulej sezóne 2011/2012 k majstrovskému titulu i do Final Four Stredoeurópskej ligy, odchádza z klubu.

Úspešný kormidelník bude pôsobiť v Spojených arabských emirátoch (SAE), a to v klube Al Šabab Dubaj. Informuje o tom štvrtkové vydanie denníka Šport.

"Od vedenia humenského klubu som mal ponuku na predĺženie zmluvy, dostal som čas na rozmyslenie. Musel som sa správne rozhodnúť a zobrať riziko na seba. Mal som viac ponúk - z Číny, od dvoch klubov zo SAE, zo Slovenska okrem Humenného aj zo Žiliny. Humenskému klubu sa chcem poďakovať za to, že som v ňom mohol účinkovať, spoznal som tam veľmi príjemných ľudí. Patrí medzi kluby so stabilnými a profesionálnymi podmienkami," uviedol Chudík pre Šport na margo svojho odchodu.

Arabský svet nie je pre neho neznámy: v predchádzajúcich dvoch sezónach pôsobil v SAE v klube Al-Ain, s ktorým v roku 2011 získal majstrovský titul.

"Al Šabab má šancu hrať arabský a ázijský pohár, to je pre mňa ako trénera veľmi lákavá a nová výzva," doplnil R. Chudík.

Keďže do svojho nového pôsobiska si môže priviesť aj jedného zahraničného asistenta i hráča, ponuku dal bývalému asistentovi z Humenného Slavomírovi Hubovi a tiež smečiarovi Martinovi Sopkovi st., ktorý v uplynulom ročníku patril v drese ďalšieho dubajského klubu Al Nasr k najlepším hráčom ligy.

V Humennom sa po Chudíkovom odchode v otázke nového trénera skloňujú údajne mená dvoch slovenských kormidelníkov, naposledy pôsobiacich v zahraničí.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.