Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tréner Cassovie V. Karnay: "Mladé hráčky musia nabrať sebadôveru"

Sportnet|Publikované 4. nov 2002 o 23:00

Košice - Z košických ženských prvoligových basketbalových tímov nastúpila v sobotu na domácej palubovke CBK Cassovia priti AGM Banská Bystrica, kým

hráčky Delta V.O.D.S. cestovali na horúcu pôdu majstrovského Ružomberku.

V tabuľke predposledná Cassovia potrebovala nad posledným AGM bezpodmienečne vyhrať, čo sa jej po výsledku 64:48 aj podarilo. V prvej štvrtine, v ktorej nenastúpila Imbergerová, však vyzerala hra domácich katastrofálne. Košičanky dali len jeden kôš z hry a prehrávali 7:17. Stretnutie otočili v druhej desaťminútovke a zápas už z rúk nepustili. "V prvej štvrtine sa prejavila strašná psychická bariéra a nebolo hráčky, ktorá by to na ihrisku dokázala usmerniť. Katastrofálna bola najmä streľba spod koša, keď z ôsmich pokusov sme nedali ani jeden kôš. V druhej štvrtine dostali šancu hráčky, ktoré v týždni trénovali menej pre zranenia. Imbergerová mala narazený prst, trénovala len dva dni, Vacková iba jeden pre školské povinnosti a Markotánová si v Bystrici minulý týždeň vyvrtla členok, takže sa do procesu zapojila až v stredu. Postavil som ich, aby priniesli zvrat. Povedal by som, že napokon ho priniesla najmladšia hráčka na ihrisku (Karnayová - pozn. aut.). Postupom času, keď sme zlomili odpor súperiek, sme si dovolili aj krajšie veci. Stále však zápasíme s tým, že veľmi často nepremieňame vyložené pozície," pobedal po zápase tréner CBK Vladimír Karnay. V stretnutí dal v základnej zostave príležitosť iba sedemnásťročnej pivotke Anne Jurčenkovej a dostatok času strávila na palubovke aj o rok mladšia Andrea Karnayová. Tréner Karnay teda vytiahol, aj pre spomínané menšie tréningové výpadky skúsenejších, mladučké hráčky. "S tým úmyslom som do zápasu aj išiel a takto to budem riešiť aj v ďalších stretnutiach. Mladé hráčky totiž musia nabrať na ihrisku pocit sebadôvery a istoty, je to iné, keď vybehnú na palubovku v základnej zostave, ako keď sú iba striedané."

Kým kormidelník Cassovie mohol byť spokojný aspoň s výsledkom, tréner Delta V.O.D.S. Ján Krajňák bol po stretnutí na palubovke Ružomberka sklamaný. Jeho zverenky prehrali úplne hladko 52:88 a za svojím herným optimom poriadne zaostali. "Tridsaťšesťbodový rozdiel je naozaj veľký. Do Ružomberka sme odchádzali s úmyslom byť Ružomberku dôstojným súperom. To sa nám vôbec nepodarilo, pretože iba Škvareková podala dobrý výkon. Garčárová a Šodová zahrali priemerne a výkony ostatných hráčok boli podpriemerné a trápne. Nemali sme teda žiadnu šancu a zápas sme prehrali už v prvej desaťminútovke. Hráčky nedodržiavali to, čo sme si pred stretnutím povedali, že sa majú rýchlo vracať do obrany a sústrediť sa na doskakovanie. Presne v týchto činnostiach Ružomberčanky vynikali, hrali jeden protiútok za druhým a pod našim košom doskočili 18 lôpt. Aj keď viedli o 30 bodov, stále bojovali, hádzali sa na zem, kým naše hráčky sa len prizerali a zápas okrem Škvarekovej odflákli," nešetril kritikou J. Krajňák. V drese Delty sa prvýkrát predstavila nová posila, 20-ročná ruská krídelníčka Svetlana Maximenková, ktorá absolvovala v dueli v Ružomberku krst ohňom a zaznamenala v ňom sveje prvé dva body v košických farbách. S výkonom hráčok ostro kontrastoval 'výkon' hŕstky asi dvadsiatich mladých fanúšikov Delty, ktorí merali cestu do Ružomberka a v tamojšej športovej hale o sebe svojimi hlasivkami dávali poriadne vedieť a hnali svoje obľúbenkyne do útoku. Žiaľ, tie im veľa radosti nedopriali. Uvidíme, ako sa im bude dariť v zajtrajšom súboji Európskeho pohára FIBA na pôde Dinama Moskva. Košická výprava odcestovala do ruskej metropoly už dnes v ranných hodinách.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.