Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tréner Cassovie V. Karnay: "Bol to obrovský prepadák v obrane"

Sportnet|Publikované 15. okt 2002 o 00:00

Košice Basketbalistky CBK Cassovia Košice v sobotňajšom zápase na palubovke bratislavskej Istrobanky neprekročili svoj tieň, keď prehrali

92:71.

Trénera Košičaniek Vladimíra Karnaya vysoká prehra mrzela o to viac, že prišla po slabom výkone jeho zvereniek. "Bol to obrovský prepadák v obrannej činnosti. Niektoré hráčky si absolútne nedokázali splniť svoje povinnosti. Ťažko mi tento výkon aj hodnotiť, keď bránime s tromi-štyrmi hráčkami a ostatné si pomýlia obranu s prechádzkou alebo pochodovým cvičením. Dať 71 bodov vonku je celkom slušné, ale dostať 92 od Istrobanky - i keď za nich prvýkrát nastúpila už aj skúsená Marenčíková, ktorá im výrazne pomohla je strašne veľa," povedal na margo duelu v Bratislave V. Karnay. Hrala azda Istrobanka rýchly basketbal, a preto hráčky Cassovie v obrane vyhoreli, že sa do nej nestíhali vracať? "Nie, hrali presne to, čo sme očakávali. Keď sa však dostali cez našu prednú líniu, vzadu sme nenašli hráčky, ktoré by boli ochotné pressingovo brániť a bojovať o pozíciu so súperkou. Do tohto priestoru sa teda dostávala lopta a pre Istrobanku to potom bolo úplne jednoduché, takže v útočnej činnosti nemali domáce žiadne problémy."

Cassovia toho v prvých troch ligových kolách veľa neukázala, a tak tréner Karnay zatiaľ veľa dôvodov k spokojnosti nemá. "To teda vôbec nie. Ja prakticky ešte stále zisťujem kto na čo má. Po zápase s Popradom som urobil dve zmeny v základnej päťke, vynechal som z nej Krasnočkovú a Markotánovú. Musím však hľadať ďalej, pretože kto nemá ochotu brániť, nemôže hrať súčasný moderný basketbal."

Súvisiace články