Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tréner Brand vyzýva zverencov, aby Slovákov nepodcenili

TASR|31. máj 2001 o 13:47

Neuss 31. mája (TASR) - Tréner nemeckej hádzanárskej reprezentácie Heiner Brand varoval svojich zverencov pred blížiacim sa kvalifikačným dvojstretnutím o postup na ME 2002 so Slovenskom v Michalovciach a Dortmunde, aby v žiadnom prípade súpera nepodcenili. Narážal tak na neúspech nemeckých žien, ktoré po prehre so Švédskom na európsky šampionát nepostúpili.

"Nesmieme dopustiť, aby sme nepostúpili. V minulosti sme už so Slovenskom remizovali, zaváhanie by nás však mohlo stáť účasť na šampionáte. Slovákov musíme zdolať, pretože sa chceme dostať na ME a to za každú cenu," povedal Brand.

Nemecký tréner sa v stretnutí proti slovenskej reprezentácii bude spoliehať hlavne na Stefana Kretzschmara z majstrovského SC Magdeburg, ktorý však spôsobom sebe vlastným avizoval, že po náročnej sezóne je on, aj mnohí jeho spoluhráči, značne unavený.

"Nakoniec ale vždy rozhodujú peniaze. Kolená aj ruky mám zničené, manažéri však chcú zo všetkého vytrieskať peniaze. Budem potrebovať pravdepodobne celé leto, aby som sa dal do poriadku," povedal "enfant terrible" nemeckej hádzanej, ktorý v Michalovciach absolvuje už 160. stretnutie v národnom drese.

Brand nebude môcť v zápase so Slovenskom pravdepodobne počítať so skúsenými hráčmi Jörgom Kunzem, Torstenom Jansenom, Janom Olafom Immelom a Thomasom Knorrom. Ďalšia opora nemeckej reprezentácii Daniel Stephan sa po zranení iba ťažko dostáva do formy.

Súvisiace články