Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Tréner Bostonu: Ak chcú ísť po Chárovi, môžu to skúsiť

(Autor: TASR/AP)
Tomáš Prokop|22. jún 2013 o 20:14

V piatom stretnutí finálovej série nastúpia všetci traja slovenskí hokejisti.

prokop-120x90.jpg
Z Chicaga od nášho vyslaného redaktora Tomáša Prokopa.

CHICAGO. S Michalom Handzušom, ale bez Mariána Hossu prebiehalo ranné rozkorčuľovanie hokejistov Chicaga. Hossa sa len mihol medzi novinármi v šatni zabalený do uteráka.

Tréner Joel Quenneville však všetkých uistil, že slovenský krídelník je v poriadku a na zápas večer nastúpi. „Marián sa cíti v pohode. Zo dňa na deň sa to lepší,“ hovoril na tlačovke kouč Blackhawks.

Najzaujímavejšou témou posledných dní sú slovné útoky Jonathana Toewsa na Zdena Cháru. Deň pred zápasom povedal, že so spoluhráčmi sa ho už neboja a vo štvrtom dueli ukázali, že našli odpoveď na jeho hru. Chára bol na ľade pri piatich góloch Chicaga.

Cháru tréner za góly nevinil

„Vedel som, že to bude súboj. Tak to býva. Nie je to ľahká výzva hrať proti Chárovi, ale museli sme nájsť spôsob, ako to spraviť. Na druhej strane nemôžeme robiť rozdiely, proti komu hráme,“ dodal Quenneville.

K situácii sa na tlačovke vyjadroval aj tréner Bruins Claud Julien. „Ak chcú ísť po Zdenovi, môžu to skúsiť. Moji hráči budú pripravení na všetko.“

Skúsený kouč tiež dodal, že nášho obrancu neviní ani za jeden z piatich gólov, pri ktorých bol v treťom dueli.

„Zdeno je pravý kapitán. Hrá skvele proti elitným útokom súpera a okrem toho aj boduje. Dokonalým príkladom profesionála je pre všetkých aj mimo ľadu. Zaslúžene je kapitánom. Nepoznám nič negatívne, čo by som o ňom mohol povedať,“ uviedol Julien.

Padne skôr menej gólov

Obaja tréneri si nedovolili odhadnúť, či sa bude hrať podobne otvorený hokej ako naposledy, keď rozhodol o víťazovi až jedenásty gól.

„Rozhodne to bude skvelý zápas. Prekvapilo by ma, keby znova padlo toľko gólov, ale zas v tejto časti sezóny sa už môže stať hocičo,“ povedal Julien.

„Posledný zápas bol veľmi vzrušujúci. Išli sme do neho s tým, že sme prehrali dve stretnutia za sebou, ale podarilo sa nám ho vyhrať a získať momentum z ich ľadu. Teraz sme presne tam, kde sme chceli byť,“ doplnil kolegu Quenneville.

Súvisiace články