Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tréner Bardejova Kukulský: Otázni sú legionári, no aj odchody

Bardejovčania v príprave. Prípadné posily sú v štádiu riešenia. (Autor: pc)
Sportnet|Publikované 11. jan 2016 o 23:00

S očakávaním vyriešenia personálneho obsadenia kádra pre jar sa do zimnej prípravy odrazili futbalisti Bardejova.

Zo šiesteho miesta druholigovej tabuľky skupiny Východ a s očakávaním vyriešenia personálneho obsadenia kádra pre jarnú časť ročníka sa do zimnej prípravy odrazili futbalisti Bardejova.

BARDEJOV. V druholigovom futbalovom mužstve Partizána Bardejov došlo v úvode jesennej časti súťaže k nečakaným zmenám v kádri, no Hornošarišania sa napriek tomu statočne držali až do desiateho kola, keď boli v čele tabuľky.

Práve v tom čase sa začala aj rekonštrukcia štadióna, zápasy hrali v Bardejovskej Novej Vsi. Len málokto čakal, že po 18. jesennom kole budú zimovať až na šiestej priečke.

Tabuľkový zostup po 10. kole

Tréner Jozef Kukulský netajil sklamanie nad umiestnením, no je realista: „Po obmene kádra, kedy nám odišla kvalita v podobe skúsených hráčov, sme museli mužstvo prebudovať. Najviac utrpela obrana, kde rotoval veľký počet hráčov. Odišiel Palša, zranili sa Sipľák, Šosták, Kica, Milunovič, pre trest vypadol Staš. Našou snahou bolo hrať ofenzívny futbal. To sa nám darilo v úvodných desiatich kolách, kedy sme získali 21 bodov a prehrali sme iba v Rimavskej Sobote.“

Ďalších osem zápasov bolo nevydarených. Partizán strácal body najmä vonku. Aj keď v hre dopredu bol silný, gólov dával málo.

„Všetko to začalo v Haniske, kde sme smoliarsky prehrali najtesnejším rozdielom. Zapríčinila to aj veľká maródka v mužstve. Keďže sme nehrali kompletní, bolo veľmi ťažké zladiť jednotlivé formácie i celkový herný prejav. Neustále dochádzalo k zmenám v zostave a za osem ďalších zápasov sme získali len sedem bodov, v posledných troch sme nebodovali vôbec. Čakal som, že sa strelecky viac presadia legionári Gagnon, Milunovič i Gruca. Na hrote sa nechytil ani Kolibab a očakávanie nesplnil Kuhajdík, nedával góly,“ zamyslel sa Kukulský.

Dosť otáznikov

Zimnú prípravu odštartoval Partizán minulý piatok a na prvom tréningu bol takmer kompletný káder, aj s mladými juniormi.

Druholigistov v oboch skupinách čakajú ešte štyri jarné kola, v ktorých sa rozhodne o tom, kto si koľko bodov prenesie do nadstavbovej časti. Prvých šesť tímov z oboch skupín sa stretne v boji o postup do Fortuna ligy.

Po prvom odchode skúsených hráčov z mužstva v kuloároch rezonuje tvorba tímu, tréner Kukulský to konkretizoval takto: „Chcel by som, aby káder zostal pohromade. Zároveň ho bude potrebné posilniť. Budem veľmi rád, ak by sme získali štyroch kvalitných hráčov. Desať prípravných zápasov nás dostatočne preverí. Verím, že klub bude dostatočne stabilizovaný na to, aby v ňom všetko fungovalo. Netvrdím, že to musí byť na sto percent, no prvoradá je komunikácia vo vnútri klubu, veď naším cieľom je skončiť do šiesteho miesta.“

Otázny je návrat troch legionárov, ktorí si vraj hľadajú nové angažmány. Okrem nich aj ďalší dvaja, traja zo základu avizujú chuť obliecť iné dresy.

„Vždy je potrebné káder doplniť, zvýšiť konkurenciu. Chceme tu dostať kvalitných hráčov. Takých, aby zapadli do kolektívu a stali sa posilami, nielen nosičmi vody. Uvidíme, či to bude niekto z okolia, alebo zo zahraničia, riešime to. Šancu dostanú aj ďalší naši odchovanci, tí ale nutne potrebujú herný priestor na zvládnutie prechodového obdobia od dorastu k mužom. Jednoznačne by pomohlo vytvorenie B mužstva. Myslím si, že to chýba aj na národnej úrovni. Niečo v tom zmysle, aby hráči do 21 rokov mali vlastnú súťaž, tak ako je to aj v susedných krajinách. Kým sa tak stane, treba sa pokúsiť o vytvorenie rezervy v našich dvoch mestských kluboch, v Bardejovskej Novej Vsi či Dlhej Lúke alebo aj v Giraltovciach,“ zamyslel sa bardejovský tréner.

Aktualita

Zaujímavá udalosť sa v tábore Partizána odohrala cez víkend. K zmene dochádza aj na kľúčovom poste prezidenta, v sobotu totiž abdikoval na svoju funkciu Peter Petruš. O jeho nástupcovi sa rozhodne v najbližšom období.

šč

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 1/2015, v predaji od 12. 1. do 18. 1.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.