Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Tréner Balotellimu: Každý už videl tvoje svaly, nevyzliekaj sa

SITA|17. jún 2013 o 14:11

Talianskemu zakončovateľovi ide vyzliekanie dresu o čosi lepšie ako jeho obliekanie.

RIO DE JANEIRO. Kontroverzný futbalový útočník Mario Balotelli opäť upútal pozornosť médií a zároveň rozhneval trénera národného tímu Talianska Cesareho Prandelliho. Dôvodom bola oslava víťazného gólu v zápase A-skupiny Pohára konfederácií FIFA v brazílskom Rio de Janeiro proti Mexiku (2:1).

Celým menom Mario Barwuah Balotelli pôsobiaci na klubovej úrovni v AC Miláno si po strelení gólu v 78. minúte stretnutia vyzliekol dres a odhalil prítomným a televíznym kamerám svoj trup. Za toto správanie ho rozhodca podľa pravidiel FIFA napomenul žltou kartou. V prípade druhého kartového trestu by musel Balotelli vynechať jedno stretnutie turnaja vybraných reprezentačných výberov.

"Upozorňoval som ho na to," jedoval sa po zápase kouč Prandelli. "Povedali sme mu: Každý už videl tvoje svalstvo, nemusíš si viac vyzliekať dres," cituje Prandelliho komunikáciu s útočníkom kicker.de. "Hlúpe žlté karty si na podobnom turnaji nemôže dovoliť," dodal kouč Talianska. Balotelli sa po kritike obraňoval: "Nabudúce si nechám tričko na sebe, prisahám."

Súvisiace články