Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Tréner Augusta nášho legionára nevidel v akcii, no predsa navrhol funkcionárom, aby mu dali "padáka"

Sportnet|Publikované 13. okt 2002 o 22:00

Prešov Už uplynulo pár dní odvtedy, čo sa nečakane vrátil zo svojich zahraničných potuliek v Čechách hokejista René Pucher (na snímke vpravo). Ako

je známe, manažment havířovského klubu prepustil tohto skúseného hráča zo dňa na deň, takpovediac dostal okamžitého "padáka". S odstupom času sa mu určite nie príjemné myšlienky triedili o čosi inak.

"Samozrejme, sledoval som výsledky tímu aj po tom, čo som odišiel a prišiel nový tréner Josef Augusta. Nič svetoborné sa však nezmenilo, dokonca, tuším, sa zrodili dve prehry na nulu. Potvrdilo sa tak to, čo som si myslel predtým a čo som tlmočil aj funkcionárom: takéto kroky, aké urobili, sú unáhlené. Oni však mali na to iní názor. Hlavne sponzori. To, čo sa stalo, však beriem športovo, lebo niektoré zmeny sa dali očakávať. Doplatil som na to ja i Pavlas. Ešte v prípravnom období si ale vyzliekli dres ďalší ostrieľanejší hráči. Atmosféra v kolektíve nebola extra dobrá, len som sa domnieval, že predstavitelia klubu budú mať väčšiu trpezlivosť pri čakaní na lepšie výsledky. Mužstvo bolo totiž v lete značne rozbité, menilo sa zloženie pätiek, nebol pokoj na cieľavedomú prípravu. Niektoré záležitosti boli robené horúcou ihlou, unáhlené a na to Havířov bude istý čas doplácať, kým sa chlapci nechytia. Verím, že príde i lepšie obdobie."

"Kopačky" pre slovenského legionára sa zrodili naozaj neštandardne. Tréner Augusta (bol na zahraničnej dovolenke) bez toho, aby Puchera videl v akcii, pred nástupom do funkcie oznámil, ktorých hráčov nepotrebuje. Označil medzi nimi aj prešovského odchovanca a bývalého krídelníka Košíc. "Ja som sa s ním nestačil ani zoznámiť a neabsolvoval som pod jeho vedením ani jeden tréning. Ráno som prišiel do šatne a hneď som išiel za činovníkmi. Tí mi povedali, že na prianie pána Augustu musia so mnou rozviazať kontrakt." Trochu čudný postoj lodivoda, ktorý s českým národným tímom mnoho dosiahol. Za riekou Moravou má však zrejme jeho slovo obrovskú váhu. "Názory na jeho osobu sa rôznia, ale jemu i kolektívu želám veľa šťastia. Ja som sa s funkcionármi porozprával v priateľskom duchu, vysvetlili mi dôvody počínania. Sľúbili totiž lodivodovi, že do týchto vecí mu nebudú zasahovať a akceptovali len to, čo naznačil." Manažér klubu M. Slavík prezentoval na verejnosti, že R. Pucher nebol ešte vo forme vzhľadom na výpadok v príprave a nedalo sa čakať na to, kým hráč jeho kalibru bude v potrebnej fazóne. René tieto slová označil len za diplomatické zdôvodnenie ukončenia spolupráce. "Keď sme sa chceli rozísť dohodou, museli byť uvedené dôvody. Iné skutočnosti neprichádzali do úvahy. V lete som začal síce neskôr trénovať, no po šiestich týždňoch v Havířove som bol výkonnostne na tom rovnako ako ostatní. Za desať minút sme sa dohodli s vedením klubu, navzájom nemalo význam uchýliť sa k priekom, problémom. Tých by sme si mohli navzájom urobiť niekoľko, načo by to však komu bolo?" Hosťovanie v inom extraligovom českom tíme neprichádzalo do úvahy, lebo takú ponuku nedostal. To znamená, že proti bratovi Petrovi , ktorý hrá za Znojmo, už nenastúpi.

Pravdaže, vypadnúť zo súpisky na začiatku sezóny, keď sú už dobré fleky inde rozchytané, nie je príjemné. René ale verí, že sa mu postupne niečo naskytne. Teraz trénuje na suchu a začne postupne chodiť i na ľad s Prešovčanmi. "Po rozhovore s agentom sme dospeli k názoru, že sa určite nájde celok, ktorý bude podobne upravovať zostavu a je teda šanca, že v priebehu ďalších týždňov sa niečo objaví. V októbri aj novembri sú predsa časté výmeny hokejistov. Koniec koncov termín na prestup je do začiatku januára budúceho roku." Z našich extraligistov nikto neponúkol Renému miesto (patrí stále Košiciam, takže by prípadný slovenský záujemca musel rokovať s HC). "Láka ma možnosť zahrať si hlavne kvalitný hokej a je jedno, kde to bude. Nebudem špekulovať, záleží na dohode a podmienkach." Návrat do Švajčiarska, kde bol vlani, už nie je aktuálny. A čo tak Rusko, kam sa zberal pred rokom, no v hodine dvanástej si to rozmyslel? "Na to som ani nepomyslel, to sa priznávam, ale táto alternatíva asi neprichádza do úvahy."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.