Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Tréner Arsenalu chce v budúcej sezóne poriadne posilniť káder

TASR|3. máj 2003 o 13:27

Londýn 3. mája (TASR) - Tréner anglického futbalového tímu a úradujúceho majstra krajiny Arsenalu Londýn Arsene Wenger avizoval, že cez letnú prestávku ...

Londýn 3. mája (TASR) - Tréner anglického futbalového tímu a úradujúceho majstra krajiny Arsenalu Londýn Arsene Wenger avizoval, že cez letnú prestávku bude klub nakupovať hráčov vo väčšom meradle, ako bolo doteraz zvykom. Dôvodom na vyššie výdavky je najmä takmer istý odchod brankára Davida Seamana do Brazílie. Navyše mužstvo potrebuje tiež urýchlene zohnať kvalitného partnera do obrany pre Sola Campbella.

Francúz Wenger, ktorý vždy patril k tým šporovlivejším, už požiadal vedenie o zvýšenie čiastky na nákup posíl: "Nikdy som netvrdil, že máme slabé mužstvo, ibaže potrebujeme sa posilniť. To treba robiť citlivo a s väčším rozpočtom to bude ľahšie."

Najdrahší hráč Arsenalu Sylvain Wiltord stál 11 miliónov libier, na porovnanie konkurenčný tím Manchester United zaplatil za uplynulé dva roky za Ria Ferdinanda 30, za Sebastiana Verona 28 a za Ruuda van Nistelrooya 19 miliónov libier.

tc šž

Súvisiace články