Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tréner Anglicka: Slováci nebudú takým lákadlom ako Francúzi či Taliani

Tréner Anglicka Roy Hodgson (vpravo) si myslí, že Slovensko nebude až takým lákadlom pre divákov. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 25. júl 2015 o 19:12

Slovensko pozná svojich protivníkov v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2018 v Rusku. Čo hovoria na žreb tréneri súperov?

ROY HODGSON

(tréner Anglicka, zdroj: thefa.com):

Vždy tu bola šanca, že nám žreb pridelí nejakého lokálneho derby protivníka. Stretnutie so Škótskom je pre našich divákov veľmi vzrušujúce. Tešíme sa z toho a podľa mňa je to rovnaké aj na strane oponenta.

Vieme, že Slovinsko a Malta majú radi anglický futbal. Aj keď Slovensko ťahané z druhého koša má v ostatnom období dobrú sériu výsledkov, asi nebude takým lákadlom ako Francúzsko alebo Taliansko, ktorí by nám urobili zrejme väčšie problémy.

PIETRO GHEDIN

(tréner Malty, zdroj: mfa.com.mt):

Dostali sme veľmi dobré družstvá. Potvrdzuje to fakt, že Anglicko, Škótsko aj Slovensko sú lídrami svojich skupín v terajšej kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska.

Je to veľmi zaujímavé zloženie, budeme sa snažiť urobiť všetko pre dobré výsledky. Anglicko patrí medzi najsilnejšie krajiny na svete. Pre Malťanov to bude nádherná príležitosť - vidieť ich reprezentáciu proti Angličanom v Ta'Qali.

S Maltou hrali Slováci aj vlani v septembri. Gólom Nemca vyhrali 1:0.

GORDON STRACHAN

(tréner Škótska, zdroj: Scottish Daily Record):

Myslím si, že je to fantastický žreb, z ktorého sa tešia celé Škótsko i Anglicko. Pozitívne je, že na nás nečakajú žiadne ďaleké cesty. Nie je pre nás výhodné, keď máme cestovať päť alebo šesť hodín.

Je to skvelé aj pre našich fanúšikov. Budú nás môcť povzbudiť i na zápasoch vonku.

Ohlasy médií

Daily Mail (Angl.): "Pomerne ľahký žreb pre Anglicko. Zovreté pery trénera Roya Hodgsona akoby chceli povedať, že to celé mohlo dopadnúť oveľa horšie. Škótsko, Slovinsko, Slovensko, Litva a Malta nám nespôsobia toľko problémov ako národné tímy v iných skupinách. Anglicko sa so Škótskom stretne v súťažnom zápase prvýkrát od roku 1999."

Daily Mirror (Angl.): "Anglicko bude čeliť starému nepriateľovi zo Škótska. V F-skupine sú aj Slovensko, Slovinsko, Litva a Malta."

The Guardian (Angl.): "Anglicko v jednej skupine so Škótskom. Albion sa zatiaľ naposledy nekvalifikoval na MS v roku 1994, neskôr chýbal aj na ME 2008."

Scottish Daily Record (Škót.): "Škótsko s Anglickom v jednej skupine. Žreb snov. Škótsko bude čeliť tiež Slovensku, Slovinsku, Litve a Malte."

RTV Slovenija (Slovin.): "Slovinsko sa stretne so starými známymi, s ktorými má dobré skúsenosti."

Delo (Slovin.): "Los nám opäť prisúdil Anglicko. Nebude ľahké vybojovať pre Slovinsko tretiu účasť na svetovom šampionáte. Proti súperom z našej skupiny máme šesť víťazstiev, päť remíz a sedem prehier."

lrytas.lt (Lit.): "Ruka Alexandra Keržakova nás prisúdila do F-skupiny kvalifikácie o postup na MS 2018. Narazíme na Anglicko, Slovensko, Škótsko, Slovinsko a Maltu."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.