Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Trenčín - Košice 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Sportnet|Publikované 9. sep 2008 o 22:00

TRENČÍN. Domáci začali aktívne a od úvodných sekúnd zatlačili svojho súpera pred vlastného brankára. Najskôr sa snažil pretlačiť puk za Lipovského

Trochta, ale neuspel. Už o niekoľko sekúnd neskôr však vykorčuľoval z rohu klziska Kútny a otvoril skóre zápasu. Dukla bola aj naďalej aktívnejšia. Skúsenejší súper však vyťažil z minima maximum a v 17. min využil presilovú hru Miklík - 1:1. Už o minútu neskôr však uspeli v početnej výhode aj domáci. Saliji predložil puk Paroulekovi a ten prestrelil Lipovského. Košice mohli opäť vyrovnať, ale v prvej polovici druhej dvadsaťminútovky bol pri presilovke HC o dvoch hráčov proti Hála. Skóre sa ale menilo na opačnej strane. Trochta nahodil puk na bránku súpera a Lipovský ho nečakane zbadal až za bránkou čiarou. Do tretej tretiny nastúpili hostia so snahou priniesť zvrat, no Hála sa niekoľkokrát vyznamenal. V 50. min mohol zvýšiť Paroulek, ale strela mierila iba do hornej žŕdky Lipovského bránky. Trenčania napriek mladému tímu napokon priviedli zápas bez komplikácii do úspešného konca.

ŠTATISTIKA

Góly: 3. Kútny (Marek Haščák, P. Mikuš), 18. Paroulek (S. Saliji, Trochta), 33. Trochta (Paroulek, Fatyka) - 17. Michel Miklík (Tabaček, Bartoš), vylúčení: 7:8 , presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Jankovič, Tvrdoň, 2550 divákov. Trenčín: Hála - Bobček, Křetinský, Fatyka, Urban, P. Mikuš, Gabriš, J. Mikuš, Liška - Lelenas, Kóňa, V. Král - S. Saliji, Trochta, Paroulek - Valčák, Marek Haščák, V. Kútny - T. Radulay, O. Ďuriš, L. Ružička. Košice: M. Lipovský - M. Šterbák, Tabaček, Kledrowetz, Philipp, Babka, Špelda, P. Mocek - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, Rataj, S. Gron - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, J. Sýkora, Jenčík - M. Bartánus.