Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Trenčiansky hrad nasvietia logom Los Angeles Kings

Marián Gáborík. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 11. júl 2014 o 07:15

Polnočná svetelná projekcia by mala byť viditeľná aj z diaľnice.

TRENČÍN. Tradičné osvetlenie Trenčianskeho hradu bude dnes večer výrazne stlmené, na jeho múry budú premietané svetelné logá Los Angeles Kings a Stanley Cup Champions. Práve na Trenčianskom hrade bude večer súkromná oslava držiteľa cennej hokejovej trofeje, útočníka Los Angeles Kings Mariána Gáboríka.

"O polnoci bude premietaná špeciálna svetelná projekcia, ktorá by mala byť viditeľná aj z diaľnice,“ povedal Peter Neveriš z organizačného tímu osláv. Aj keď ľudia sú zvyknutí na klasické osvetlenie dominanty Trenčína, poverený riaditeľ Trenčianskeho múzea Peter Martinisko verí, že svetelnú zmenu pri takejto výnimočnej príležitosti uvítajú.

Stanleyho pohár sa vráti do Trenčína po roku. Oficiálny program osláv sa začne tlačovou konferenciou pre akreditovaných novinárov o 12.15 h v priestoroch MG Rinku. Potom prenesie Gáborík trofej do športového areálu základnej školy na Hodžovej ulici, kde ho o 16.15 predstaví trenčianskej verejnosti.

O 19.45 príde v kolóne vozidiel Stanleyho pohár aj na festival Pohoda, čím sa ukončí oficiálna časť osláv, ktoré budú pokračovať privátnou oslavou na Trenčianskom hrade pre pozvaných hostí a partnerov.

Gáborík na Pohode ukáže trofej na hlavnom pódiu krátko po 20.00 po koncerte amerického gitaristu Seasicka Stevea.

"Stanleyho pohár už vo svojej minulosti zažil všeličo, ale neviem o tom, že by ho niekto vzal na hudobný festival pre 30-tisíc divákov. Som rád, že takto uvidia pohár nielen Trenčania, ale aj fanúšikovia z celého Slovenska," povedal Marián Gáborík. V sobotu 12. júla odvezú trofej do Slovinska k Anžemu Kopitarovi.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.