Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Trenčan Meszároš je v top výbere

Sportnet|16. apr 2004 o 00:00

Slovenský hokejový obranca [b]Andrej Meszároš[/b] figuruje pred júnovým vstupným draftom NHL v elitnej desiatke európskych hokejistov, ktorú zverejnil Centrálny úrad pre skauting (CSB). Osemnásťročný obranca Dukly Trenčín si vydobyl miesto v top 10 (celk

ovo 9. miesto) Európanov najmä svojimi výkonmi v play off ST extraligy, kde Dukle pomohol vybojovať titul.

Skauti mužstiev NHL si rodáka z Považskej Bystrice všimli už na minuloročných MS do 18 rokov v Rusku. Mužstvo Slovenska tu získalo strieborné medaily. Meszároš sa uviedol pozornou hrou, čítaním hry, korčuliarskym štýlom i dobrou strelou. Po troch rokoch má slovenský hráč šancu na umiestnenie v 1. kole. Naposledy medzi vstupom mladíkov do NHL vynikol v roku 2000 Marián Gáborík. Minnesota si ho vybrala ako tretieho hráča v poradí.

Slovensko má zastúpenie aj medzi desiatkou najvyššie nasadených brankárov, keď 10. priečku v hodnotení európskych gólmanov si zatiaľ drží talentovaný Michal Valent z MHC Martin, ktorý sa ukazuje v dobrom svetle na MS 18-ročných v bieloruskom Minsku.

Medzi 160 vybranými korčuliarmi a 15 brankármi z Európy je v rebríčku CSB 15 Slovákov. Najvyššie nasadeným je ruský supertalent Alexander Ovečkin z Dinama Moskva, spomedzi brankárov je najväčším talentom český gólman Marek Schwartz zo Sparty Praha.

Monitoring CSB neopomenul ani Slovákov z juniorských zámorských líg OHL. Najlepší renking má útočník Boris Valábik na 13. mieste. Obranca Michal Sersen je 49. V Kanade pôsobí napríklad aj syn Otta Haščáka Marek. Stredný útočník tímu Shawinigan z quebeckej súťaže QMJHL je na 95. priečke medzi zámorskými juniormi.

Vstupný draft sa tento rok uskutoční v hale Carolina Hurricanes RBC Center v Raleighu, právo prvého výberu bude mať klub Washington Capitals.

(sb, tasr)

Súvisiace články