Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tréma u Marcinka opadá, už dáva aj góly

Sportnet|Publikované 11. dec 2005 o 23:00

Košice - Pred reprezentačnou prestávkou si hokejisti HC Košice vylepšili náladu v 35. extraligovom kole porazili na domácom ľade Zvolen 4:1. Základ

úspechu položili už v úvodnej hernej časti, ktorú vyhrali 3:1. Tretí gól modro-bielych vsietil 17-ročný junior Tomáš Marcinko. Vysoký útočník sa po Bartošovej prihrávke natlačil až pred Šimonoviča a zo zvolenského brankára spravil štatistu. Po stretnutí odpovedal reprezentant Slovenska do 18 rokov na naše otázky.

Prvý gól v sezóne ste zaznamenali v piatok v Skalici, hneď v ďalšom zápase pridali druhý, zdá sa, že v najvyššej súťaži nachádzate aj streleckú parketu. "Som rád, že je to tak, že mi to tam padlo. Ste najmladším hráčom v mužstve. Ako sa v ňom cítite. "Super. Teší ma, že dostávam šancu a rovnako ma hreje, že vyhrávame." Nastupujete v útoku mladíkov. V poslednom čase ste sa výraznejšie hlásili o slovo... "Máme šancu, tak ju chceme využiť, tak aby tie príležitosti prichádzali zase a zase." Dobrú možnosť skórovať ste mali už v 14. minúte. Mierili ste však tesne vedľa zvolenskej bránky. Už tam ste naznačili, že ste hladný po góle? "Bol to závar, pri ktorom sme mali dobré príležitosti všetci traja z útoku, ale vtedy mi to tam ešte nepadlo." Šimonoviča ste prekonali na prvý pohľad rutinérsky, namierili to pod hornú žŕdku. Bolo to aj šťastie? "Určite. Najčastejšie skúšam strieľať a som len rád, že tento môj pokus sa ujal." Pociťujete po trinástich odohraných stretnutiach v tejto sezóne ešte stále trému? "Myslím, že stále viac a viac opadá. S každým zápasom je to lepšie." Zápas ste začali zle, po 41 sekundách prehrávali, ale po vašom góle išli do šatne po prvej tretine určite spokojní... "Dokázali sme sa ubrániť pri zvolenských presilovkách, naopak pri tých našich dávali góly. Potom už išlo len o to, aby sme to dokázali kontrolovať." Dá sa povedať, že súper vám pomohol tým, že bol často vylučovaný? "Určite áno. V presilovkách sme boli úspešnejší ako súper." V jednom momente ste sa pri útočnej akcii hodili za pukom rybyčkou, puku sa však zmocnil zvolenský hráč, čo ste tým sledovali? "Snažil som sa prihrať aj takýmto spôsobom, ale nevyšlo to." Všimli sme si, že pri osobných súbojoch pri mantinely častejšie padáte na zem. Je to dôsledok toho, že vám ešte chýba patričný fyzický fond? "Ťažko povedať, určite aj to. Osobné súboje sú aj o fyzickej zdatnosti, rovnako o skúsenostiach. V tomto smere za ostatnými zaostávam." Prichádza podľa vás Košiciam reprezentačná prestávka vhod? "Samozrejme, treba nabrať nových síl a verím, že aj po nej budeme víťaziť. Okrem toho máme viac maródov, takže hráči sa potrebujú dať zdravotne do poriadku." Po zápase so Zvolenom sú košickí obrancovia nepochybne viac vyžmýkaní ako útočníci... "Mali toho dosť, veď to nie je sranda hrať na štyroch bekov. Ale zvládli to. Dostali sme len jeden gól, v defenzíve to bolo dobré. My útočníci sa vždy snažíme obrancom pomáhať, pred týmto zápasom sme si povedali, že musíme dvojnásobne, lebo toho chlapci budú mať dosť." Už ste svoj premiérový gól v najvyššej súťaži oslávili, alebo to necháte na prestávku v súťaži? "Na oslavu po zápase v Skalici nebol čas, lebo sme domov prišli neskoro v noci, takže neskôr." Čo myslíte, čo pozitívne - hokejové ste zdedili po vašom otcovi, ktorý je pri tíme asistentom trénera? "Ťažko povedať, ťažko porovnávať, otec bol obranca, ja hrám v útoku. Vedel hrať tvrdo, ale na tom ešte musím popracovať."

V obrane len s kvartetom

Len štyroch obrancov točili košickí hokejisti v stretnutí so Zvolenom. Kvarteto Kledrowetz, Varga, Podhradský, Kall toho malo plné zuby, ale hralo s väčším prehľadom ako beci na strane súpera. V polovici stretnutia sa v jednej chvíli ocitli na trestnej lavici Kledrowetz aj Podhradský a tak pri oslabení nemohol tréner Selvek so zostavou šachovať. Hrali v ňom Varga s Kallom, lebo iní po ruke neboli, maródka v tábore modro-bielych je totiž nevídaná, postupne sa zranili Frühauf, Horáček, Bodnár a v piatok v skalici aj Topoli.

(tt)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.