Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Trebišovskí pretekári nesklamali

Sportnet|Publikované 17. okt 2003 o 22:00

Trebišov - Počas uplynulej soboty prebiehal v trebišovskej športovej hale 12. ročník Slovenského pohára v rockandrollových tancoch. Pod záštitou

primátorov miest Trebišova a Sečoviec sa na parkete prezentovali tanečné páry zo Slovenska a Česka v kategóriách detí, žiaci, juniori a kategórie "C" a "B". Trénerka trebišovského tanečného klubu M-Rock, Mária Madzonová ako hlavná organizátorka podujatia sa vyjadrila pre náš denník: "Tento turnaj hodnotím ako veľmi úspešný. Mrzí nás však neúčasť maďarských tanečných párov, ktoré by určite zvýšili konkurenciu a kvalitu turnaja. Žiaľ, v rovnakom čase sa uskutočnilo podobné podujatie u našich južných susedov. Pred dvoma týždňami sme boli v Švajčiarsku a naozaj sa potvrdilo, že naše páry sú na svetovej úrovni, takže tá špička vo všetkých kategóriách sa tu v Trebišove zišla," prezradila.

Po vyraďovacích kolách postúpilo do večerného finále po sedem párov a zemplínski reprezentanti dosiahli najväčšie úspechy v kategórii detí, kde 2. miesto vybojoval pár Michal Grufík Macejková Silvia a 4. miesto Martin Macoško Alexandra Bálintová.

V žiackej kategórii štartoval najväčší počet súťažiacich (28) a do finále sa pretancovali Jakub Kmec a Miroslava Halušková z klubu Gymrock v Trebišove, keď v konečnom účtovaní obsadili 5. miesto. Juniorská kategória plne patrila klubom Hydrorock a Lafranconi z Bratislavy, ktoré získali poháre spolu so zvolenským klubom Fresh. Výkony jednotlivých párov pozorne sledovala rozhodcovská komisia, ktorej neušli žiadne detaily. "V detskej kategórii nedošlo k väčším prekvapeniam, výkony boli dosť vyrovnané, žiaľ v žiackej kategórii klesá na Slovensku úroveň. Okrem majstrov sveta Filip Kočiš a Lucia Vaneková, prísnejšie kritériá znesú snáď len ďalšie tri umiestnené páry. U tých ostatných treba pridať hlavne v klubovej činnosti. V junioroch bolo veľmi ťažké určiť poradie. Prekvapil pár Svetlanský- Vanišová, dosiahli prvý taký väčší úspech. Máme veľmi málo aktívnych klubov dnes na Slovensku, čo je rozhodne škoda.

Mladým sa páči nový trend a tvrdšia hudba hraničiaca s metalom, už to nie je ten klasický rockandroll. Je to však v pohode. I atmosféra v Trebišove bola fajn, publikum povzbudzovalo a bolo tu veselo," vyjadrila svoje pocity rozhodkyňa Renáta Kočišová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.