Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Trebišovskí hokejisti vstúpili do baráže úspešne

Gólman Trebišova Pavol Smik. V štyroch tretinách si udržal čisté konto. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 5. mar 2012 o 23:00

Partizánskemu nedali žiadnu šancu, v sérii vedú 2:0. Tá sa teraz sťahuje do Topoľčian, kde Iskra odohrá domáce zápasy.TREBIŠOV. Hokejisti Trebišova odštartovali baráž o I. hokejovú ligu dvoma domácimi víťazstvami nad Iskrou Partizánske, ktorú zdolali v sobotu 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) a v nedeľu dokonca 8:2 (4:0, 1:1, 3:1).

Séria bude pokračovať v stredu a vo štvrtok v Topoľčanoch, keďže Partizánske nemá vyhovujúci štadión. Začiatky zápasov sú stanovené na 17.30 hod.

Prvý zápas

Sobotňajší duel odštartovali Trebišovčania úvodným náporom, ktorý však nedokázali pretaviť na úvodný gól. Ten padol až v 15. minúte z hokejky Finduru.

„Bol to prvý zápas série, nevedeli sme presne, čo budú hostia hrať. Snažili sme sa zachytiť úvod, avšak osmelilo sa aj Partizánske. Našťastie sme jeho šance ustáli. V druhej tretine sme mali obrovský tlak a pridali sme ďalšie góly, pričom ďalšie príležitosti sme nevyužili. V závere hostia poľavili a začali dohrávať súboje, chlapci sa však nenechali vyprovokovať,“ prezradil brankár HK Trebišov Pavol Smik, ktorý vychytal tretie čisté konto v sezóne.

Druhý zápas

O deň neskôr sa zverencom trénera Ľubomíra Roháčika prvá tretina vydarila oveľa lepšie a vyhrali ju 4:0.

„Aj v tomto stretnutí sa hostia väčšinou len bránili. V úvode sme hrali výborne, avšak v druhej tretine sme poľavili, možno sme sa uspokojili so štvorgólovým náskokom. V poslednom dejstve sme opäť zapli na vyššie obrátky a pridali ďalšie góly,“ zhodnotil nedeľňajší zápas P. Smik. Ten neinkasoval štyri tretiny, prekonaný bol až v 23. minúte druhého duelu. „Bol to taký nešťastný gól. Padol po chybe v našom obrannom pásme. Súper mal málo šancí, takže som nemal veľa práce. Partizánske najviac hrýzlo v prvej tretine sobotňajšieho súboja,“ hovoril spišskonovoveský rodák.

Pokúsia sa sériu ukončiť

Baráž o I. hokejovú ligu sa hrá na štyri víťazné zápasy. Trebišov, ktorý vedie 2:0, si bude môcť definitívne zachovať prvoligovú príslušnosť už vo štvrtok.

„Ak bude možnosť, tak chceme ukončiť sériu v čo najkratšom čase. Dôležité bude, ako zachytíme úvody oboch stretnutí,“ doplnila 24-ročná opora zemplínskeho celku.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.