Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Trebišovskí hokejisti proti lídrovi nesklamali

Sportnet|Publikované 16. dec 2002 o 23:00

Trebišov - Hoci sa trebišovskí hokejisti nerozlúčili so svojimi priaznivcami v tomto roku na domácom ľade bodovým ziskom, výkonom proti lídrovi z

Nitry rozhodne nesklamali. Tak ako sa so šťastím a s pomocou hlavného rozhodcu podarilo Západniarom v Trebišove zvíťaziť, rovnako, no bez pomoci arbitra, mohli bodovať Zemplínčania. Po dvoch vyrovnaných tretinách bol stav nerozhodný 1:1, no do vedenia mohli ísť zverenci trénera Kohutiara. Najlepší strelec mužstva i celej ligy Juraj Rusič po skvelej individuálnej akcii prekonal Račka v bráne hostí, lenže rozhodcovia predtým signalizovali údajné postavenie mimo hry. "Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Vzhľadom na to, že sme nastúpili iba pätnásti, sme neočakávali taký vyrovnaný priebeh, ale chlapci si aj napriek prehre zaslúžia pochvalu. Čo sa týka výkonu rozhodcovskej trojice, nemáme k nej väčšie výhrady. Sporný moment pred gólom Rusiča sme si na videu pozreli viackrát a gól mal naozaj platiť. Igor Šalata jasne korčuľoval cez modrú tak, že jednu nohu mal na čiare, druhú v tretine. O ofsajde nemohlo byť ani reči," povedal domáci kouč Branislav Kohutiar. Neuznaný gól domácich vyvolal nielen v hľadisku búrku nevôle a jeden z "fanúšikov" preskočil mantinel, aby "poučil" strážcu pravidiel. Našťastie k inzultácii nedošlo, ale HK VTJ zrejme neobíde finančný trest. "Ťažko sme tomu mohli zabrániť, udialo sa to z ničoho nič. Nič sme nevideli a zrazu bol na ľade. Ten divák bol ako duch Hopkirk," doplnil na margo nepríjemnej záležitosti.

Darmo sa potom snažil hlavný rozhodca kompenzovať častejším vylučovaním v prospech domáceho mužstva, presilovky nepriniesli Trebišovu žiaden efekt. Obrany pozorne strážili svoju modrú čiaru a zdalo sa, že stretnutie skončí napokon nerozhodne. Kalich horkosti vypili domáci hokejisti až do dna dve minúty pred koncom zápasu, keď po Uličného chybe v rozohrávke nedal Groma žiadnu šancu Hričinovi. "Stretnutie už naozaj vyzeralo tak, že sa skončí deľbou bodov. Urobili sme však fatálnu chybu, za ktorú nás súper potrestal. Áno, opäť sme bodový zisk prešustrovali v poslednej tretine, ale teraz to bolo ináč ako v predošlých zápasoch. Nedostali sme v poslednej časti hry šesť gólov ako v Dubnici. Hokej je o chybách, a tej sme sa znovu dopustili my," smutne konštatoval B. Kohutiar. Nitrania však podobne ako v predchádzajúcom kole v Michalovciach prišli k víťazstvu dosť náhodne, a to kandidáta na návrat do najvyššej súťaže veru nijako nectí. Bez ohľadu nato videli diváci v Trebišove na záver roka kvalitný hokej, ktorý mal správne grády.

V zostave HK VTJ sa opäť objavil nový muž, obranca Štamberský. Tento odchovanec Slovana Bratislava, ktorý naposledy pôsobil v Dubnici, sa po prvýkrát neukázal v zlom svetle. Káder si však žiada početnejšie doplnenie. "Súhlasím, lebo je nás naozaj málo. Do konca januára, keď sa končí prestupový termín, sa chceme poobzerať po nových tvárach. Nie je však na škodu veci zistenie, že aj v oklieštenom zložení dokážeme hrať s favoritom vyrovnanú partiu," dodal Branislav Kohutiar.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.