Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Trebišovskí hokejisti nebudú hrať prvú ligu

Trebišovskí hokejisti. V prvej lige ich už neuvidíme. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 13. jún 2013 o 14:50

Klub odhlásil A-mužstvo zo súťaže pre nedostatok financií. Všetko speje k tomu, že seniorský hokej v Trebišove zanikne.

Klub odhlásil A-mužstvo zo súťaže pre nedostatok financií. Aj keď plamienok nádeje ešte horí, všetko speje k tomu, že seniorský hokej v Trebišove zanikne.

TREBIŠOV. Len v stredu sme vás informovali o tom, že v Michalovciach zanikol mužský hádzanársky celok, a dnes máme pre fanúšikov v Zemplíne ďalšiu smutnú správu.

V Trebišove je na pokraji zániku seniorské hokejové mužstvo, ktoré po trinástich rokoch už nebude účinkovať v prvoligovej súťaži.

Jeden z najstarších účastníkov druhej najvyššej súťaže totiž stiahol prihlášku do nastávajúceho ročníka prvej ligy a je veľmi otázne, či bude hrať aspoň druhú ligu Východ.

O stiahnutí prihlášky do súťaže rozhodol výbor HK Trebišov na svojom zasadnutí v stredu.

Dôvod? „Nedostatok finančných prostriedkov,“ povedal na úvod riaditeľ klubu Marián Kontura, ktorý sa však tejto funkcie ešte 1. apríla vzdal, ale napriek tomu je pri hokeji stále.

„Klubu sa už niekoľko rokov nedarí zabezpečiť generálneho sponzora. Mnohí menší sponzori síce klubu pravidelne pomáhali a pomáhajú, za čo im v mene celého výboru HK ďakujem, ale takáto podpora malých miestnych firiem však na dôstojné účinkovanie mužstva v prvej lige nestačí,“ pokračoval M. Kontura.

Podľa jeho slov klub oslovil vyše stovku okolitých firiem, ale skoro žiadna mu nedokázala podať pomocnú ruku.

Mládež bude fungovať

Ako nám ďalej M. Kontura povedal, v uplynulých týždňoch prebehlo viacero rokovaní s vedením mesta aj jeho poslancami o možnom dofinancovaní klubu.

„Napriek výraznej podpore mesta za posledné roky nám viac priamych dotácií poskytnúť nemôže. Nemôžeme predsa chcieť, aby mesto vykrylo rozpočet klubu na celú sezónu. Garantuje nám aspoň riadnu prevádzku zimného štadióna a bezproblémové fungovanie všetkých mládežníckych družstiev,“ uviedol už bývalý riaditeľ HK.

Ako sme sa od neho dozvedeli, klub potrebuje na svoju činnosť aspoň 150 000 € na sezónu, no toľko peňazí zohnať nedokázal.

Klub trápia finančné problémy už niekoľko rokov, predovšetkým ostatné dva ročníky živoril, ale zakaždým sa do prvej ligy prihlásil. Aj teraz prihlášku podal, ale hoci ju ešte oficiálne nestiahol, urobí tak najneskôr do 19. júna.

„Vtedy je posledný termín, kedy sa mužstvá môžu odhlásiť zo súťaže bez finančných postihov. Počkáme ešte zopár dní, možno sa ľady v klube pohnú, ale je takmer isté, že sa odhlásime,“ hovoril M. Kontura.

Ten nám nevedel povedať, či sa A-mužstvo prihlási aspoň do najnižšej súťaže, ktorou je na Slovensku druhá liga, keďže v klube už nezastáva žiadnu funkciu.

Nahradí ho Humenné?

Pád seniorského hokeja v Trebišove prišiel iba rok po tom, čo klub oslavoval 20 rokov svojho vzniku.

Mužský celok hrával v druhej najvyššej súťaži nepretržite 13 sezón (od ročníka 2000/01) a najlepšie umiestnenie dosiahol pred troma rokmi, keď obsadil konečnú 6. priečku.

V uplynulých dvoch sezónach však veľké finančné problémy mali za následok, že mužstvo muselo o svoje zotrvanie v súťaži bojovať v baráži s víťazom druhej ligy.

V časoch najväčšej slávy sa trebišovský „zimák“ pravidelne utešene zapĺňal, najviac divákov stále chodilo na prestížne susedské derby zápasy s michalovskou Duklou, ktoré zakaždým priniesli kvalitný hokej.

Je celkom možné, že nástupcom Trebišova na prvoligovej mape bude ďalší zemplínsky celok MHK Humenné, ktoré má eminentný záujem o účasť v tejto súťaži.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.