Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Trebišovskí hokejisti na úvod s tesnou prehrou

V prvom zápase neuspel. Zverenci B. Okuliara prehrali v Prešove. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|30. aug 2012 o 00:00

V Prešove po dvoch tretinách viedli 3:2, nakoniec však vedenie neudržali. Traja hráči skončili, dvaja prichádzajú.TREBIŠOV. Prvoligoví hokejisti HK Trebišov odohrali v piatok na ľade prešovského HC 07 prvé prípravné stretnutie. Po štyroch dňoch prípravy dosiahli v metropole Šariša prijateľnú prehru 3:4, hoci neboli ďaleko ani od víťazstva. Po dvoch tretinách totiž viedli 3:2...

Na prešovskom ľade každý chvíľku ťahal pílku. Po úvodnom dejstve hry viedli domáci hráči 2:1, po druhej dvadsaťminútovke pre zmenu Trebišovčania 3:2, aby sa nakoniec z víťazstva 4:3 tešili Šarišania.

„Na to, že sme na ľade boli iba piaty deň, to bolo veľmi dobré a vyrovnané stretnutie. Škoda, že sme neudržali vedenie. V tretej tretine sme niektoré herné situácie zle vyriešili a domáci nás za to potrestali dvoma gólmi,“ povedal na úvod tréner Trebišova Branislav Okuliar.

Ten premiérovo videl v akcii svojich nových zverencov. „Hráči sa ukázali v dobrom svetle, mladí na sebe chcú pracovať. Je na čom stavať,“ doplnil.

Trio skončilo, návrat Ščurka

Kormidelník HK dal v Prešove príležitosť aj hráčom, ktorí boli na skúške. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázal predovšetkým brankár Juraj Gašparovič.

„Rozlúčili sme sa s troma hráčmi, ešte pred zápasom skončili Maroš Štefanco z Košíc a Tomáš Čičala zo Žiliny, po ňom aj ďalší Žilinčan Tomáš Ďurina. Namiesto nich prišli na skúšku dvaja hráči z Trenčína,“ informoval nás manažér klubu Marián Pisio.

Na margo ďalších skúšajúcich hráčov poznamenal: „V najbližšom súboji dostanú príležitosť aj brankár Kozárik a útočník Králik, ktorí v Prešove nehrali. Máme záujem aj o Exmichalovčanov Minčáka, Muchu a Kovaľa. Do mužstva sa vracia aj Ladislav Ščurko.“

Trebišovčania odohrajú druhé prípravné stretnutie o týždeň v utorok doma proti juniorke HC Košice.

ico

Štatistika

HC Prešov 07 - HK Trebišov 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)

Góly: V. Kubus 2, R. Schneider, Románek – M. Oravec, Gergeľ, J. Minčák.
HK: J. Gašparovič – Kobeľa, R. Veľk, Ivančo, Čintala, Pačuta, P. Valko ml. – R. Ficko, Marek Mach, Pisio – J. Zemko, J. Minčák, Ďurina – Schnelly, M. Kovaľ, Vereš – Gergeľ, Grega, M. Oravec.

ra

Súvisiace články