Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Trebišovská šťuka vonku opäť vyhrala

Majú dôvod na radosť. Trebišovčanom sa darí, sú štvrtí v tabuľke. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 19. sep 2012 o 22:00

Slavoj pokračuje vo výbornom ťažení, naposledy triumfoval na Spiši. Vedenie je pochopiteľne spokojné.TREBIŠOV. Sedem zápasov – 14 bodov. Taká je bilancia futbalistov Slavoja Trebišov po úvodných kolách nového ročníka treťoligovej súťaže, vďaka ktorej mužstvu patrí výborná štvrtá priečka v tabuľke.

Zemplínčania tak majú už v tejto chvíli iba o jeden bod menej, ako mali za celú jesennú časť minulého ročníka.

Slavoj v doterajšom priebehu súťaže zatiaľ okúsil trpkosť prehry iba jedenkrát, aj to na pôde košickej Lokomotívy, najväčšieho ašpiranta na postup.

„Peknú sériu sme odštartovali ešte v závere uplynulej sezóny, kedy sme v posledných štyroch dueloch ani raz neprehrali. Táto bilancia je o to krajšia, že sa nám darí aj herne. Sme na víťaznej vlne a chceli by sme na nej zostať čo najdlhšie. Vieme, že nebude trvať večne, preto si užívame svojich päť minút slávy,“ spokojne hovoril prezident klubu Miroslav Eliáš.

Bodujú aj vonku

Šéf trebišovského klubu otvorene priznal, že s doterajším bodovým úlovkom nepočítal.

„Do každého stretnutia ideme s cieľom zvíťaziť, čo nám teraz vychádza. Na hre mužstva je vidieť rukopis trénera Vladimíra Rusnáka mladšieho, ktorý do kabíny priniesol víťazného ducha a nový vietor. Vhodne sme v lete káder doplnili, aj prístup chlapcov je výborný, chcú niečo pre trebišovský futbal urobiť,“ pokračoval M. Eliáš.

Potešiteľný je aj fakt, že Zemplínčania začali nosiť body aj zvonku, čo vlani nebolo zvykom.

„Je to tým, že aj u súperov strieľame góly, bez nich sa totiž nevyhráva. Stále sme skórovali ako prví, v Kremničke, Spišskej Novej Vsi, aj na Lokomotíve, hoci tam sme nakoniec prehrali,“ doplnil.

Na hornú časť majú

Naposledy tím z juhu Zemplína prekvapil výhrou 3:1 v Sp. Novej Vsi, ktorú zariadili dvojgólový strelec Ján Kotľar a srbský legionár Nemanja Petrovič.

„Podarilo sa nám streliť dva rýchle góly, začali sme hrať umný futbal a pozorne brániť. Domácich sme do žiadnych vyložených šancí nepúšťali. Tri body zo Spiša treba potvrdiť doma, až vtedy budú mať svoju cenu,“ tvrdil prezident Slavoja.

Už v sobotu nato budú mať Trebišovčania ideálnu šancu, keď privítajú nováčika z Martina (o 16. hodine).

„Je to súper ako každý iný a poctivo sa na neho pripravujeme. Medzi fanúšikmi badať zvýšený záujem o trebišovský futbal, čo je vidieť aj na návštevách na zápasoch. Chceme pokračovať v úspešnej sérii, mužstvo má na to, aby sa pohybovalo v hornej časti tabuľky,“ uzavrel M. Eliáš.


Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.