Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Trebišovská lekcia na ľade Bardejova

Sportnet|Publikované 9. dec 2008 o 00:00

BARDEJOV. V 27. kole prvej hokejovej ligy sa najvýraznejší výsledok zrodil vo východniarskom derby po vysokej prehre HC Xawax Bardejov s HK Trebišov

4:9.

Na striedačkách exkolegovia

Na striedačkách stáli ešte nedávno kolegovia z trebišovského tímu. Jozef Škrak prestúpil do Bardejova a po troch víťazstvách musel prijať nečakane nepríjemný výsledok: "Je to obraz toho, čo sme ukázali. Tri zápasy sme odtiahli na dve a pol päťky a fyzicky sme jednoznačne odpadli. Hostia nás prevýšili hlavne v rýchlosti, v kombinácii a vo všetkých činnostiach sme za nimi zaostávali. Keby sme boli kompletní, bolo by to lepšie."

Po prvej tretine domáci prehrávali 0:5 a ich pomalé korčule a nepresnosti boli vodou na mlyn súpera. Takmer 1 500 divákov ocenilo kvality hostí, ale nahnevali sa na rozhodcu Lauffa, ktorý zopár nepresnosťami podnietil emócie a chvíľu sa nehralo. "Keď sú hráči unavení, reagujú podráždene a ani rozhodca neprispel k pokojnej atmosfére. Niektoré verdikty mohol posúdiť ináč. No nemôžeme sa na nič vyhovárať," prízvukoval J. Škrak.

Ťažko predpovedať, ako sa mužstvo pozviecha do ďalších zápasov. "Chlapci majú toho dosť. Záleží, koľkí budú chýbať a kto naskočí po týždňovej či desaťdňovej nútenej prestávke na ľad. Máme úzky káder hráčov."

Hostia s Hudáčkom

Zemplínčania po dvoch päťgólových prehrách v Prievidzi a s Považskou Bystricou vypadli z prvej štvorky v tabuľke. Tréner Branislav Kohutiar mužstvo posilnil brankárom Hudáčkom a korčuliarmi Ščurkom s Gajdošom: "Najmä Hudáček je brankár vynikajúcich extraligových kvalít. Podržal mužstvo a aj strelecky sme sa presadili. Rozhodla prvá tretina, v ktorej sme mali vynikajúci nástup a gól sme dali už v dvadsiatej sekunde. Za 20 minút sme viedli 5:0. To nás dostalo na koňa a hrali sme v pohode až do konca. V poslednej tretine sme mali výpadok, ale bol dôsledkom toho, že sme vyhrávali vysoko 9:1. Celý zápas sme kontrolovali."

Do konca kalendárneho roka je ešte šesť kôl a B. Kohutiar šancu z rúk nechce pustiť. "Pokiaľ je, treba o prvú štvorku bojovať. Chceli by sme sviatkovať na peknom štvrtom či piatom mieste."

JURAJ ŠČERBÍK

Súvisiace články