Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Trebišovčania získali cenný bod v Dubnici

Sportnet|Publikované 18. sep 2002 o 22:00

Trebišov Prvoligový káder HK VTJ Trebišov prešiel počas letnej prestávky viacerými zmenami. Obmenilo sa najmä zloženie útočných formácii, kde až na

prvú ofenzívnu trojicu vedenú Rusičom, sú samí novici. Možnosť ukázať sa pred vlastným obecenstvom mali počas minulého piatku v zemplínskom derby súboji proti Michalovciam. Aj keď tento súboj z pohľadu rivality intenzívnejšie vnímali hostia, keďže v ich radoch sa to odchovancami len tak hemží, aj pre Trebišovčanov mal duel zvláštny nádych. "V prvom rade išlo o prvé stretnutie na domácom ľade, v ňom ide každému o to, aby sa ukázal v čo najlepšom svetle. Možno aj preto sme v úvode pod vplyvom nervozity hrali vyslovene zle, čo súper využil na získanie dvojgólového náskoku. Našťastie sme sa dokázali zmobilizovať a nepriaznivé skóre sme zvrátili vo svoj prospech," prezradil jeden zo strojcov prvého trebišovského víťazstva v tejto sezóne Martin Saluga. Práve dva góly tohto centra tretej útočnej formácie rozhodli o vyrovnaní dvojgólového vedenia hostí. Boli to zároveň prvé dva strelecké zásahy Martina Salugu na novom pôsobisku. "Sám sa však za veľkého strelca nepovažujem, keď je ale možnosť na vsietenie gólu, snažím sa ju využiť. Zatiaľ sa mi v Trebišove páči, som tu veľmi spokojný a verím, že sa mi tu bude naďalej dariť," vyznal sa odchovanec spišskonovoveského hokeja, ktorý vlaňajšiu sezónu strávil na vojenčine v Poprade. Po jej ukončení nasledoval návrat do materského klubu, kde si ho však tréner extraligového nováčika Vladimír Klinga nevybral do kádra, a tak sa rozhodol spolu s Kožíkom, Čujom a Tarkovacsom odísť na hosťovanie do Trebišova.

V utorok dosiahli zverenci Branislava Kohutiara veľmi cenný výsledok na ľade ambiciózneho celku Dubnice, kde remizovali 1:1. Na Považí sa Zemplínčania predstavili v oklieštenom zložení, ale aj napriek tomu neprehrali. "Musím však priznať, že to nebol veľmi kvalitný hokej pre oko diváka. V takýchto zápasoch účel svätí prostriedky, tak sme sa viac-menej iba snažili narúšať domáce kombinácie. Musím ešte vyzdvihnúť výkon brankára Hričinu, ktorý nás vo viacerých situáciách perfektne podržal," pochválil spoluhráča dvadsaťročný útočník.

Zajtra sa Trebišovčania predstavia opäť pred vlastným obecenstvom, súperom im bude ďalší ašpirant na popredné prvoligové priečky HKM Nitra. V utorok hokejisti spod Zobora na michalovskom ľade výkonom neoslnili, nuž možno práve preto bliká šanca Trebišov. "Môžem povedať za všetkých spoluhráčov, že budeme chcieť Nitru poraziť. Touto cestou chcem na zajtrajšie stretnutie pozvať divákov, aby nám vytvorili minimálne takú kvalitnú kulisu ako naposledy. Budeme sa snažiť nesklamať ich priazeň," dodal Martin Saluga.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.