Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Trebišovčania sa rozlúčia s druhou ligou

Posledný zápas Slavoja. V rozlúčke s druhou ligou nastúpi proti Dolnému Kubínu. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 4. jún 2015 o 22:00

V derniére bude ich súperom Dolný Kubín, nad ktorým už raz v tejto sezóne doma zvíťazili.TREBIŠOV. Na trebišovskom futbalovom štadióne bude dnes podvečer lúčenie s druhou najvyššou súťažou.

Po ročnom účinkovaní opúšťajú hráči domáceho Slavoja druholigové vody, v ktorých sa im plávalo veľmi ťažko, predovšetkým v jarnej časti, keď získali doteraz len štyri body.

Dnes by radi túto štatistiku vylepšili v záverečnom súboji sezóny s Dolným Kubínom, ktorého úvodný výkop je naplánovaný na 17. hodinu.

Pozor na štandardky

Už pred dvoma týždňami bolo definitívne jasné, že mužstvo z juhu Zemplína obsadí vo východnej skupine o záchranu posledné miesto, ktoré znamená zostup do tretej ligy.

Trebišovčania tak môžu nastúpiť s „čistými“ hlavami a bez stresov.

„Na zápas sa tešíme, vstup pre divákov by mal byť zadarmo, takže aj touto cestou ich chceme pozvať na rozlúčku nielen so sezónou, ale bohužiaľ aj s druhou ligou. Dúfam, že dopadne víťazne a pripíšeme si na svoje konto druhý jarný triumf. Bola by to náplasť a vďaka zato úsilie a snahu našich mladých chlapcov,“ povedal tréner Slavoja Martin Uporský.

„Dolný Kubín k nám určite nepríde prehrať, bude bojovať a chcieť získať nejaké body. Musíme sa na neho dobre pripraviť, predovšetkým na štandardky, po ktorých často inkasujeme.“

Hoc aj o pol gólu

V tejto sezóne už žlto-modrí Oravčanov na svojom trávniku zdolali, v predposlednom jesennom zápase triumfovali 3:1.

„Takýto výsledok by som bral aj teraz, dokonca každé víťazstvo aj o pol gólu. Teraz to však bude iný duel, oba celky mali iných hráčov.“

Pred týždňom hral Slavoj v Moldave nad Bodvou, kde síce prehral 2:5, ale prvýkrát v jari sa mu podarilo rozvlniť sieť v jednom zápase dvakrát.

Doma naposledy viac ako jeden gól zaznamenal ešte v jeseni, práve proti Dolnému Kubínu, keď skóroval tri razy. Potešia divákov nejakými gólmi aj dnes?

„Gól chceme dať stále, ale druhá vec je, či sa nám to aj podarí. Bol by som veľmi rád, keby sa nám dnes aspoň dva góly streliť podarilo. Dúfam, že sa strelci prebudia, hocikto nech dá gól, trebárs aj brankár Macej z penalty, len nech skórujeme,“ uzavrel debatu Uporský.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.