Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Trebišovčania opäť doplatili na zakliatu tretiu tretinu

Sportnet|Publikované 11. dec 2002 o 23:00

Trebišov - Hokejisti prvoligového Trebišova akosi nevedia dotiahnuť sľubne rozohraný zápas do úspešného konca. Už vlani mali podobný problém, keď

prehrávali takmer vyhraté stretnutia. Aj v ostatnom období sa zdá, že ich trápi rovnaký problém. Už pred týždňom v Senici viedli po dvoch tretinách 1:0, ale za sedem minút inkasovali tri rozhodujúce údery, a tak sľubne rozbehnutý súboj prehrali. Rovnako obstáli aj v piatkovom derby proti Michalovciam, v prvých dvoch častiach hry boli pánmi na ľade, lenže v poslednej tretine nedokázali udržať dvojgólové vedenie a po strelách Szabadoša a Mihaľa sa museli uspokojiť iba s nič neriešiacou remízou 3:3. Tento neúspech chceli v utorok odčiniť na ľade favorizovanej Dubnice. Opäť sa im dve tretiny darilo napĺňať stanovený cieľ, prehrávali 0:1, lenže opäť prišla zakliata posledná časť hry a v nej neuveriteľných šesť gólov v trebišovskej sieti!. "Pritom v prvých dvoch tretinách sme mali šesť samostatných nájazdov. Hneď v prvom striedaní išiel sám na brankára Sivého Rusič, puk bol podľa neho za čiarou, lenže rozhodcovia boli iného názoru. Aj napriek tomu, že sme inkasovali z hokejky Kolínka, boli sme stále v hre. Mali sme množstvo šancí, ktoré sme však nevyužili," povedal brankár HK VTJ Peter Hričina. Aj na Považí patril medzi opory zemplínskeho tímu, zabudol na nešťastný vyrovnávajúci gól z hokejky Mihaľa v derby proti Michalovciam. Ale skrat v poslednej časti hry si ani on sám nevie vysvetliť. "Zamýšľal som sa nad tým, kde je chyba. Hrali sme iba s piatimi obrancami, naši zadáci mohli byť teda unavení, ale podľa ich slov v tom príčina prehry nie je. Možno je to tým, že veľa z nás ešte nemá potrebné skúsenosti, ale aj napriek tomu by sa nám to nemalo stávať," doplnil dvadsaťročný Zvolenčan, ktorý sa po šiestom inkasovanom góle nechal vystriedať Chovancom.

Mimochodom, Trebišovčania si opäť dali vlastný gól. Za stavu 2:0 bol nešťastným "strelcom" Kvaššay, ktorý takto určite nechtiac posadil súpera na koňa.

Zajtra sa zverenci trénerskej dvojice Škrak - Kohutiar predstavia na domácom ľade v súboji s vedúcou Nitrou. V poslednom majstrovskom stretnutí v tomto kalendárnom roku by chceli po dlhšom čase zabodovať naplno. Do istej miery ich môže povzbudiť fakt, že líder v utorok v Michalovciach utiekol hrobárovi z lopaty len so šťastím, takže šanca na úspešný výsledok tu určite je. "Ale budeme sa musieť vysporiadať s nedostatkom hráčov. Náš úzky káder je oslabený o potrestaného Žeca, chorý je Čop, a Horňák s Vargom idú na sústredenie s reprezentáciou do 20 rokov. Bude to ťažké, ale vopred sa určite nevzdáme," dodal Peter Hričina.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.