Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Trebišov zvíťazil v šlágri a opäť sa usadil na čele tabuľky

Sportnet|Publikované 15. sep 2002 o 22:00

Najvyššia regionálna futbalová súťaž pokračovala cez víkend stretnutiami 8. kola. Pozornosť fanúšikov sa upriamovala do Starej Ľubovni, kde domáci

futbalisti privítali v šlágri kola Trebišov. Opäť sa raz potvrdilo, že pohár nie je liga a po senzačnom vyradení Ružomberka v Slovenskom pohári tentoraz St. Ľubovňa ťahala za kratší koniec povrazu. Doma prekvapujúco zaváhal Svidník, ktorý sa tak pripravil o 1. miesto. Napriek tomu, že už viedol 3:0, víťazstvo neuhájil. V nasledujom kole sa stretnú: Prešov B - Lokomotíva, Vranov - Svidník, Stropkov - Ďurkov, Trebišov - Bardejov, Michalovce - St. Ľubovňa, Sobrance - Turňa, Poprad - Svit, Lipany - V. Kapušany.

Turňa - Michalovce

1:0 (1:0)

Turňa - Diváci pod Turnianskym hradom videli veľmi dobrý zápas, kde obe mužstvá prekypovali bojovnosťou a pohybom. Prvý polčas viac menej sa odohral medzi 16-tkami, vynikli obrany. V prvom polčase domáci niekoľkokrát strelami Rusinka a Korínka vystrašili brankára Belana. V 40. min. po úniku Abošiho Szilagyi dostal domácich do vedenia. V prvom polčase si už viac príležitostí nevypracovali. V druhom polčase lepšie začali hostia, no po 15 minútach hry domáci hru vyrovnali a pritlačili mužstvo hostí. Za zmienku stojí veľká príležitosť Abošiho, taktiež v 72. min. z priameho kopu trafil žrď hosťujúcej brány Korínek. V 81. min. Aboši zo 16-tky netrafil, takisto v 83. min. sa Bačík ocitol sám pred brankárom Rebejom, no zbrkle prestrelil. Domáci posledné minúty už kontrolovali zápas, hostí do vážnejšej šance nepustili a zaslúžene vyhrali.

Gól: 40. Szilagyi. ŽK: Szilagyi - Ivan, Micák. Pred 480 divákmi rozhodoval Kožuško. TURŇA: Rebej - Aboši, Hiščák (78. Ballók), Herceg, Tóth, Erdelyi, Danko, Szilagyi, Korínek, Sovič, Rusinko (88. Viszlay). MICHALOVCE: Belan - Vasiľ, Gabák, Slicho, Uhľár (46. Pavlulík), Capík, Micák, Devečka, Adam, Miloš Gallo-Barnák (46. Ivan), Bačík.

O. GAŠPAR

Ďurkov - Vranov

0:2 (0:1)

Ďurkov - Domáci sa od prvého hvizdu rozhodcu pustili do súpera a Dulovič sa hneď v prvej minúte ideálne uvoľnil, ale bránu hostí tesne minul. Hostia v 3. min. sa po náhodnej strele Bumberu a teči domácej obrany ujali vedenia. Domáci hráči od tejto minúty dobývali hosťujúcu bránu, ale gól sa im nepodarilo vsietiť. O tom svedčí aj počet rohových kopov 15:3. Ďurkovčania si i po zmene strán vypracovali množstvo gólových šancí, ale gól nedali. V závere zápasu sa zopakovala situácia z úvodu stretnutia, keď po ojedinelom útoku hostí Bumbera v 85. min. vystrelil a opäť tečovaná lopta od domácej obrany prekvapila brankára Piroška. Domáci si za predvedený výkon zaslúžili vyhrať, ale šťastena sa nepriklonila na ich stranu.

Góly: 3. a 85. Bumbera. ŽK: Bačo - Chmura. Pred 350 divákmi rozhodoval Koščo. ĎURKOV: Piroško - Bačo, Siksa, Jurko, Senjuž, Sepeši, Dulovič (46. Servila), Gašpar, Pasternák, Mižák, Matej (63. Repaský). VRANOV: Suchý - Petro, Kubalík, Oslovič, Jenčko, Chmura, Palenčík, Bumbera, Ivanič (46. Vožný, 76. Komar), Hajduch, Melník.

M. HUFNAGEL

Stará Ľubovňa Trebišov

0:2 (0:0)

Stará Ľubovňa V súboji súperov z čela tabuľky obaja súperi od úvodných minút produkovali útočný futbal s osobným strážením. Devätnásť minút patrilo hosťom, ktorí boli iniciatívnejší a štyri krát vystrelili do priestoru domácej brány. Domáci pohrozili v 20. min. Kalafutom tesne vedľa brány a ďalší pokus Kalafuta Falatovič kryl. V ďalších minútach sa hra pohybovala medzi oboma šestnástkami. V závere polčasu čistú gólovú šancu zahodil Geri. Druhý polčas začali iniciatívnejšie hostia, ale z výhodných pozícií zahodili. V 67. min. Pavlišinovu strelu kryl hosťujúci brankár. Hostia sa v 75. min. ujali vedenia gólom Frajkora a o päť minút hostia pridali druhý gól a zvíťazili 0:2 aj zásluhou rozhodcov.

Góly: 75. Frajkor, 80. Voroňák. Pred 1462 divákmi rozhodoval Sedlák, ŽK: Capko, Timko. ST. ĽUBOVŇA: Feke - Lörinc, Rybovič, Jarabinský, Mitura (80. Sikorjak), Kalafut, Slivoš, Škovran, Knapík, R. Pavlišin, Plichta. TREBIŠOV: Falatovič - Dorovčák, Geri, Capko (84. Jenej), Borčik, Černej, Timko, Vajda, Voroňák, Sobota (82. Frajkor), Sabo.

M. MOJCHER

Veľké Kapušany Poprad

5:0 (3:0)

Veľké Kapušany - V 11. min. po rohovom kope Varga hlavičkoval do žrde a odrazenú loptu z bránkovej čiary vykopli obrancovia. V 15. min. po faule na Hornyáka v pokutovom území nariadený pokutový kop s istotou premenil Demes. V 28. min. energetici zvýšili vedenie, keď po rýchlom protiútoku po ľavej strane Lizáka, po jeho presnom centri, Varga si pohral pred bránou s brankárom aj obrancami a dal do prázdnej brány druhý gól. V 34. min. po útoku z pravej strany Terebessy zacentroval do päťky a Ovák krásnou hlavičkou do šibenice zvýšil na 3:0. Do prestávky hostia ohrozili domácu bránu len dvakrát, strelami Kovalíka a Tkáča. Mužstvo zo Zemplína mohlo zvýšiť svoje vedenie. Dvakrát A. Nagy a Terebessy. Po prestávke na chvíľku mali prevahu hráči z Popradu. V 62. min. mohol zvýšiť Varga, ale jeho slabú strelu z prázdnej brány vykopol obranca. V 78. min. po peknej akcii a následnej prihrávke Jágera dorážal pred bránou Demes. V 85. min. zaváhala obrana hostí, keď v strede ich polovičky stratili loptu, ktorú získal Demes a uličkou medzi dvoch obrancov uvoľnil Gajdoščíka, ktorý obišiel aj brankára a upravil na konečných 5:0.

Góly: 15. a 78. Demes (1 z 11 m), 28. Varga, 34. Ovák, 85. Gajdoščík. Pred 500 divákmi rozhodoval Zubka. ŽK: Hornyák - Kobolka. V. KAPUŠANY: Hrabčák - Terebessy (84. Kornecký), Ovák, Melník, Lizák - Majoroš (61. Jáger), Hornyák, Gajdoščík, A. Nagy, Demes, Varga (77. T. Nagy). POPRAD: Andreánsky - Polakovič, Tkáč, Kovalík (33. Žemba), Chocholák, Kaprál (46. Šišmaj), Kobolka, Kšenzakovič, Pitoňák ml., Pitoňák st., Gajdošík (56. Živčák).

J. BELAN

Svit Sobrance

1:3 (0:1)

Svit Už v 2. minúte Gajan po prvýkrát pohrozil hosťujúcemu brankárovi, ale jeho hlavička bola nepresná. Hostia taktiež ukázali, na čo sa budú v zápase spoliehať a po nenápadnej centrovanej lopte bolo Marušákovi po prvýkrát horúco. Tlak hostiteľov narastal a v 14. minúte Kubesa dvakrát prudkou strelou poriadne vystrašil Poľackého. Vzápätí ale hostia udreli na druhej strane a Jakubec prvú strelu Zemplínčanov na domácu bránu korunoval vedúcim gólom. Od tohto momentu sa Sobrančania ešte viac zamerali na pozornú defenzívu a domáci nevedeli na obranu hostí vôbec nič vymyslieť. Najväčšiu príležitosť spálil jeden z najlepších domácich hráčov na ihrisku Kubesa, ktorý po rohovom kope Saba opečiatkoval ľavú žrď hosťujúcej svätyne. Druhý polčas začali domáci opäť nevýrazne a na ihrisku sa akoby iba hľadali. Až v 74. minúte konečne rozjasal domáce publikum Kubesa, ktorý nebojácne prenikol do šestnástky súpera a umiestnenou strelou k pravej žrdi vyrovnal skóre. Podtatranci sa však dlho neradovali, lebo už o necelé dve minúty po rýchlom protiútoku a "kikse" v domácej defenzíve Košuda opäť dostal hostí do vedenia. Sviťania vrhli všetko do útoku, ale ich tlak bol naďalej bezzubí. Tri minúty pred koncom zatĺkol posledný klinec do domácej rakvy Gircha po ďalšej veľkej diere v domácej obrane.

Góly: 74. Kubesa 16. Jakubec, 76. Košuda, 87. Gircha. Pred 300 divákmi rozhodoval Mrázek, ŽK: Škirda. SVIT: Marušák Koch, Kaprál, Palušák, Krišanda, Kubesa M. Maličký, Gajan (63. Fridman), Oprondek Sabo, B. Maličký. SOBRANCE: Poľacký Košuda, Mikula, Gircha, Horvat Danko, Pirda, Roško (88. Horňak), Černega Jakubec, Škirda (63. Gutič).

R. HUDEČEK

Lok. Košice Lipany

1:1 (1:0)

Košice Dobrý nástup korunovala Lokomotíva už v 3. minúte pekným gólom Jakaba. Hosťami nečakaný úvod zrejme otriasol, pretože ich hra vyvolávala rozpaky a nedokázali vážnejšie podkúriť domácim. Košičania mali viac z hry, vypracovali si niekoľko príležitosti, ktoré však školácky zahadzovali. Lenže v závere I. polčasu mohli za svoj hazard pykať, pretože Andraščíkov priamy kop spoza šestnástky bol na mokrom teréne veľmi nepríjemný, ale brankár Šurin bravúrou znemožnil súperovi vyrovnať. Aj po prestávke ešte chvíľu všetko nasvedčovalo tomu, že hráči nepriniesli na trávnik nič nové. Domáci nepremenili ďalšie šance, najväčšiu však v 61. minúte Lelák, ktorý sa sám ocitol pred výborne chytajúcim gólmanom Križalkovičom, no ani v tomto prípade mu nedal možnosť dostať svoje mužstvo ešte pevnejšie na koňa. Hostia postupne predsa len ožívali a prvý varovný signál vyslali Loky v 70. min., keď Franta sa pokúšal lobom prehodiť Šurina, avšak trafil len brvno. Lipanom ožila stredová formácia, ktorá začala vyvíjať stále väčší tlak a dostala pasívny stred Lokomotívy na vedľajšiu koľaj. Nakoniec ich úsilie nevyšlo nazmar, pretože v 85. min. Šott zahrával rohový kop a Angelovič hlavičkou vyrovnal. Bol to však len priemerný zápas, v ktorom hráči miestami vynikli viac rečnením ako futbalovým umom.

Góly: 3. Jakab 85. Angelovič. Pred 200 divákmi rozhodoval Jenčura, ŽK: Račák, Koper, Mačinga Franta, Molčan, Štofan, E. Jacko. LOKOMOTÍVA: Šurin Polomský Marhefka, Koper, Béreš Pillár, Lelák (89. Wantruba), Jakab, Račák Tököly (78. Sedlák), Pačinga. LIPANY: Križalkovič Andraščík Molčan, Verbovský Šott, Džumurat (71. Genčúr), Štofan, Franta E. Jacko (71. Seman), Angelovič, Guzík.

E. MAGDA

Bardejov - Stropkov

2:1 (2:0)

Bardejov - Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov najmä zo strany hostí, ktorí v tom prvom hrali celkom odovzdane. Toto využil dobre sa pohybujúci Kočiš a strelou spoza šestnástky otvoril skóre. Prišla hrúbka Polívku s Tabišom, ktorý si prihrávku narazil do ruky a Kočiš pokutový kop premenil. Stropkovčania ani raz netrafili do priestoru domácej brány. Po obrátke sa to zmenilo, ožili a po rohovom kope Vasiliak znížil. Domáci si skomplikovali situáciu najmä tým, že boli menej pozorní v strede poľa. V dobrej pozícii bol Kočiš i Šomský, no aj Tabišova tečovaná strela skončila v náručí domáceho brankára.

Góly: 12. a 26. Kočiš (druhý z 11 m) - 51. Vasiliak. Pred 500 divákmi rozhodoval Špivák, ŽK: Čekan, Hoclár, Vaško - Očipka, Andrejko, Džobko. BŠK: Pa. Pillár - Jacečko, Kukuľský, Čekan, Koscelník - Hoclár, Vaško, Kočiš, Petruška - Adamišin (78. Šomský), Novák (89. Počurek). TESLA: Bujdoš - Gonos, Dovičák, Tabiš, Polivka (59. Homoľa) - Očipka (77. Fečko), Kupec, Andrejko, Džobko - Vasiliak, Lachaľ (68. Čepa).

J. ŠČERBÍK

Svidník - Prešov B

3:3 (2:0)

Svidník - Vstup do stretnutia vyšiel oveľa lepšie domácim, ktorí na konci desiatej minúty viedli po góloch Mareka Bučka a Kizáka už 2:0. Autor prvého gólu mohol v 25. min. zvýšiť na rozdiel triedy, lenže zoči-voči Vaškovi zakončil tesne vedľa žrde a rovnako veľa nechýbalo ani Jurčovej hlavičke po pol hodine hry. Aj nástup do druhého polčasu našiel lepšie pripravených hráčov Svidníka, keď v 51. min. premenil pokutový kop Harakaľ. Hostí však ani tento moment nezlomil, čo v 70. min. začal presnou strelou z hranice 16-tky napĺňať Majer. O štyri minúty ešte osamotený Kakaščík hlavičkoval z 10 m iba do náručia Hvozdu, ale v 80. min. si už Talpaš vybral zo skladu šťastie aj za neho. Jeho nepriamemu kopu z 30 m pomohol jeden z domácich hráčov zmeniť smer, Hvozda ktorý išiel do opačnej strany sa trošku pošmykol a vyrovnanie viselo na vlásku. To nakoniec prišlo 5 minút pred koncom. Majer tento raz strelou k ľavej žrdi vystrieľal pre hostí bod, ktorí si ho za výkon v druhom polčase určite zaslúžili.

Góly: 3. Marek Bučko, 10. Kizák, 51. Harakaľ (11 m) - 70. a 85. Majer, 80. Talpaš. Pred 900 divákmi rozhodoval Ivanov, ŽK: Mir. Bučko. SVIDNÍK: Hvozda - Harakaľ - Jurč, Miroslav Bučko, Macko - Kupec, Paňko, Marek Bučko - Kizák, Kaleja, Druga (73. Tkáč). PREŠOV B: Vaško - Slanina, E. Bašista (31. Vybíral), Lukáč (76. Porochnavý), Pončák - Kakaščík, Hermanovský, Majer, Vasiľ - Talpaš, Mrúz (35. Kolivoška).