Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Trebišov vo futbalovej jari povedie Martin Uporský

Sportnet|Publikované 16. jan 2015 o 23:00

Kormidla sa ujme v pondelok, kedy mužstvo odštartuje zimnú prípravu.TREBIŠOV. Od novembra boli futbalisti druholigového Slavoja Trebišov bez hlavného trénera.

Po domácej prehre s Moldavou nad Bodvou poslalo vedenie klubu kouča Vladimíra Rusnáka mladšieho oficiálne na dovolenku, tak zvyšné tri duely jesene už viedol jeho asistent Martin Uporský.

Dnes je isté, že V. Rusnák sa z dovolenky už definitívne k mužstvu nevráti (hoci to bolo viac-menej jasné už predtým), lebo v týchto dňoch sme spoznali nového šéfa realizačného tímu Slavoja.

Z vlastných zdrojov

Po jeseni predposledný celok východnej skupiny DOXXbet ligy, ktorý už stratil šancu postúpiť do prvej šestky, bude viesť v jarnej časti Martin Uporský.

„Mali sme vytypované aj iné mená, ale to boli len alternatívy, keby to s Uporským nevyšlo. Je to človek z vlastných zdrojov, tunajšie pomery dôkladne pozná, preto sme sa mu rozhodli dať šancu,“ informoval nás prezident Slavoja Miroslav Eliáš.

Štyridsaťšesťročný lodivod ešte prednedávnom nemohol zastávať funkciu hlavného trénera v druhej lige.

„Pred niekoľkými týždňami si však urobil potrebnú licenciu, takže v jari bude môcť bez problémov šéfovať našej lavičke. Prvý tréning povedie v pondelok popoludní,“ dodal M. Eliáš.

Chcú stavať na svojich

Práve v tento deň totiž druholigista zo Zemplína odštartuje zimnú prípravu, ktorá sa od tých minuloročných veľmi líšiť nebude.

„Štandardne bude prebiehať v domácich podmienkach, prípravné zápasy budeme hrávať tradične vonku, keďže ihriskom s umelou trávou nedisponujeme. Prvú hernú previerku absolvuje mužstvo o týždeň v sobotu v Lipanoch, generálku na súťaž by sme mali odohrať v Michalovciach,“ uviedol šéf trebišovského futbalu.

Vraví, že v príprave dostanú dostatok príležitostí vlastní odchovanci.

„Začneme prevažne so svojimi hráčmi, ktorí boli na hosťovaniach v okolitých kluboch, zapoja sa aj nejakí dorastenci. Chceme ich zabudovať do tímu. Aby sme však naplnili náš cieľ, ktorým je záchrana, budeme sa musieť poobzerať aj po posilách.“

M. Eliáš doplnil, že klub je v kontakte aj s legionármi, ktorí v jeseni hájili žlto-modré farby.

Ako však pripomenul, nový tréner rozhodne, ktorí v kádri zostanú.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.