Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Trebišov doma dvakrát prehral

Zaznamenal jeden gól. Marek Mach skóroval do siete Miskolca. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 5. sep 2012 o 22:00

Najprv v pondelok nestačil na Miskolc a o deň neskôr ani na košických juniorov. Predstavil sa obranca Neumann.TREBIŠOV. Dve prehry na vlastnom ľade v priebehu dvoch dní zaknihovali hokejisti Trebišova, ktorí hostili Miskolc JJSE a juniorov HC Košice.

Na maďarského vicemajstra nestačili po výsledku 5:6 (2:0, 0:4, 3:2) a mladým Košičanom podľahli 1:4 (0:0, 0:1, 1:3).

V pondelok narazili Trebišovčania na kvalitný celok Miskolca, s ktorým odohrali vyrovnanú partiu.

„Chlapci po veľkej záťaži dostali cez víkend voľno a na zápas nastúpili oddýchnutí. Diváci videli svižné stretnutie, v ktorom sme mohli aj vyhrať. Niektoré herné situácie sme zle vyriešili a dostali sme góly. Podali sme disciplinovaný výkon, svojmu mužstvu nemám čo vyčítať,“ skonštatoval tréner HK Branislav Okuliar.

Góly do siete maďarského tímu zaznamenali Marek Mach, Ladislav Ščurko, František Bojkun, Juraj Minčák a Martin Schnelly.

Zápasy splnili účel

O deň neskôr prvoligista privítal košických juniorov, proti ktorým už nepodal taký výkon, ako deň predtým.

Výsledkom toho bola prehra 1:4, keď sa opäť presadil František Bojkun.

„Nastúpili sme v inej zostave ako proti Miskolcu, príležitosť dostali viacerí mladí hráči. Stretnutie nám nevyšlo, odskakovali nám puky a prejavila sa aj únava. Tieto previerky však splnili účel a som s nimi spokojný,“ uviedol B. Okuliar, ktorý v prvom zápase dal v bráne šancu Zajdelovi, v tom druhom Kozárikovi.

Pribudol Neumann

Proti Miskolcu mal kormidelník zemplínskeho celku k dispozícii jednu novú tvár, 23-ročného obrancu Daniela Neumanna, odchovanca bratislavského Slovana, ktorý naposledy pôsobil v Detve.

„Potrebujeme vystužiť defenzívu a rád by som privítal ešte nejakého obrancu,“ tvrdil trenčiansky rodák.

Zajtra Trebišovčania nehrajú, na utorok zháňajú súpera. „V hre je zápas na ľade Detvy, nechceme však veľmi ďaleko cestovať. Potom nás už čaká iba generálka v Michalovciach,“ uzavrel B. Okuliar.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.