Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Trebišov do Detvy už aj s útočníkom Koniarom

Sportnet|Publikované 22. jan 2009 o 23:00

V Prešove prehrali až po nájazdoch, ale pod Poľanou chcú bodovať naplno TREBIŠOV. Hokejisti Trebišova v tomto týždni mali v pláne dve stretnutia

V Prešove prehrali až po nájazdoch, ale pod Poľanou chcú bodovať naplno

TREBIŠOV. Hokejisti Trebišova v tomto týždni mali v pláne dve stretnutia na ihriskách súperov. V tom prvom prehrali na ľade Prešova 2:3 až po trestných strieľaniach a dnes ich čaká zápas v Detve proti domácemu HC 07, nad ktorým v tejto sezóne už trikrát vyhrali (6:4, 7:1 a 5:2).

Smola v Prešove

Zápas v šarišskej metropole nezačali Zemplínčania najlepšie, inkasovali a potom ešte brankár Pec úspešne čelil trestnému strieľaniu. "Prešov mal v prvej tretine prevahu, ale vo zvyšných dvoch častiach hry sme sa mu vyrovnali a myslím, že sme sa pričinili o veľmi dobrý hokej. Dokázali sme skóre otočiť, ale sedem minút pred koncom riadnej hracej doby sme inkasovali gól na 2:2. V predĺžení hrali oba tímy na istotu a v samostatných nájazdoch je to už lotéria, z ktorej vyšli šťastnejšie domáci," glosoval tréner Trebišova Branislav Kohutiar, ktorý mal v utorok k dispozícii Košičanov Chmela a Ščurka, no nad všetkými vyčnieval brankár Pec.

Vracia sa Koniar

Keďže Trebišov sa borí s úzkym kádrom, ktorý sa možno po odchode dvojice Grega - Baláž na univerziádu do Číny ešte zúži, vedenie klubu bolo nútené sa poobzerať po posilách. Prvou lastovičkou je príchod útočníka Tibora Koniara, ktorý už v minulosti za Trebišov pôsobil. "Je to skúsený útočník, ktorý navyše dokáže strieľať góly. Pozná tunajšie prostredie i mužstvo, takže jeho príchod by mal prebehnúť bezproblémovo," povedal na margo hráča, ktorý túto sezónu začal v rumunskom prvoligovom klube Progym Gheorgheni. Koniar odohral v Trebišove päť sezón, odohral zaň 151 zápasov a nastrieľal 48 gólov.

V Detve chcú vyhrať

Ako sme v úvode naznačili, Trebišov dnes nastúpi v Detve, s ktorou v tejto sezóne ešte nestratil ani bod. "Našim cieľom naďalej ostáva prvá štvorka, na štvrtý Prešov strácame dva body, na piaty Dolný Kubín iba jeden. Do konca základnej časti ostáva už iba šesť kôl, takže kým je šanca, budeme sa o ňu biť. Na druhej strane ani Detva ešte stále nemá definitívu postupu play-off. Bude to náročné, ale chceme vyhrať," dodal B. Kohutiar, ktorý by dnes z Košíc opäť mal mať k dispozícii obrancu Chmela.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.