Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Trebišov čaká ďalšia skúška

Sportnet|Publikované 12. sep 2002 o 22:00

Trebišov K jedným z mála hráčov, ktorí ešte dlho po ukončení mládežníckych kategórii ostávajú verní materskému klubu a pritom podávajú štandardne

poctivé výkony, patrí aj ľavý obranca Slavoja Trebišov Martin Borčík. Vo svojich dvadsiatichôsmich rokoch ešte neokúsil iné pôsobisko, nuž a to stojí skutočne za zmienku. "V Trebišove som spokojný, nič mi tu nechýba. V súčasnosti sa tu dala dohromady výborná partia, ktorá chce niečo dokázať. V tejto sezóne sa nám zatiaľ darí, čo sa odzrkadľuje aj na našom postavení. Sme prví a to nás zaväzuje. Aj súperi k súbojom s nami pristupujú ináč, zodpovednejšie," priznáva stabilný člen základnej jedenástky Slavoja Trebišov.

Hoci sú Zemplínčania na čele treťoligového poradia, ich ostatný výkon proti Turni nad Bodvou nebol veľmi oslnivý. Pri príležitosti osláv 90. výročia trebišovského futbalu si predstavovali iste lepšie predstavenie. "Je to tak, chceli sme divákom ukázať, že nie nadarmo sme na čele tabuľky. Žiaľ, po predošlej vysokej prehre vo Svite sme boli v akomsi hernom útlme a na ihrisku sa to odzrkadlilo. Opäť sme však neprehrali," skonštatoval Martin Borčík, ktorý tým iba potvrdil mimoriadnu schopnosť súčasného trebišovského kolektívu. Ten sa dokáže preniesť aj cez krízy, zaváhania či iné nepriaznivé okolnosti. Víťazstvo si aj napriek spomínaným skutočnostiam nenechá ujsť. "Je to odrazom výbornej partie a myslím, že aj spoľahlivej defenzívy. Nehovorím to preto, že v nej hrávam, ale preto, že sa nám skutočne darí. Spolu s Timkom, Černejom a Dorovčákom sme už dostatočne zohratí a myslím, že aj brankár Falatovič má výbornú formu," pridal M. Borčík.

Aj napriek jeho tvrdeniam sa zdá, že Trebišovčania hrajú lepšie vonku ako doma. Pri pohľade na zloženie základnej zostavy je to aj pochopiteľné, prevládajú v nej totiž hráči s defenzívnym poňatím hry. Tí sa presadzujú najmä na ihriskách súperov, kde stačí pozorne brániť a pritom čakať na chyby súpera. "Doma je potrebné predovšetkým tvoriť, čo nám súperi, ktorí nemajú čo stratiť, dokonale kazia. V nedeľu nás čaká prestížny zápas v Starej Ľubovni, odkiaľ by sme nechceli odchádzať naprázdno. Na ihrisku nášho súpera býva zakaždým búrlivá atmosféra a navyše aj ich mužstvo je od zimy dostatočne silné. Presvedčiť sa o tom mohli Ružomberčania, ktorí práve tam vypadli zo Slovenského pohára," rekapituloval pilier trebišovskej obrany. Podľa jeho slov budú hráči Slavoja vychádzať zo zabezpečenej obrany s tým, aby sa nezopakovala situácia zo Svitu. "Hlavne sa budeme snažiť o to, aby sme neprehrali. Vieme, že sa domáci budú chcieť na lídra súťaže vytiahnuť, navyše po stredajšom úspechu budú na nás správne nažhavení. Verím, že sa naše plány podarí naplniť," dodal Martin Borčík.

Aktuálna situácia z kádra prezrádza, že tréner Štefan Voroňák už bude môcť rátať so svojim synom, ktorý naposledy stál kvôli trestu. Menšie zdravotné ťažkosti sužovali Nianga, avšak aj ten by mal byť do úvodného výkopu v poriadku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.