Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Trať košického maratónu čakajú už len drobné úpravy

Organizátori sa spolu s primátorom zamerali hlavne na úseky, kadiaľ pobežia maratónci. (Autor: kosice.sk)
SITA|Publikované 25. sep 2019 o 10:32

Primátor s organizátormi absolvovali kontrolný deň.

Kontrolný deň v Košiciach: fotogaléria

25.9.2019

KOŠICE. Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček (nezávislý) sa spolu s organizátormi Medzinárodného maratónu mieru (MMM) zúčastnil ďalšieho kontrolného dňa, aby košická maratónska trať bola čo najlepšie pripravená na rekordný počet účastníkov, ale aj množstvo fanúšikov a návštevníkov Košíc.

V tlačovej správe to uviedol Magistrát mesta Košice.

Snahou vedenia mesta v spolupráci s organizačným výborom MMM je, aby sa samotní bežci cítili bezpečne a príjemne.

Ich prioritou taktiež bolo, aby sa návštevníci mesta a fanúšikovia pri trati nemuseli pozerať na hrdzavé ploty, poškodenú zeleň a chodníky.

Výtlky, praskliny, chýbajúce obrubníky

Hlavnú pozornosť venovali počas kontroly Hlavnej ulici a Námestiu Maratónu mieru, okoliu Námestia osloboditeľov, Južnej triede, Jantárovej ulici, rekreačnému areálu Anička ako aj ďalším úsekom, kadiaľ maratónci pobežia.

Najvážnejšími zistenými nedostatkami boli výtlky na cestách, popraskaný asfalt na chodníkoch, chýbajúce obrubníky či zeleň.

„Postupne sa snažíme urobiť všetko, na čom sme sa dohodli, sú pred nami už len drobné opravy na asfalte, možno nejaký chodník, možno ešte niečo treba natrieť, aby naozaj aj ten vizuál celého nášho mesta pre návštevníkov, a samozrejme i bežcov, bol čo najpríjemnejší,“ uviedol Polaček.

Už len drobnosti

Riaditeľ Medzinárodného maratónu mieru Branislav Koniar počas kontrolného vyjadril spokojnosť so spoluprácou s vedením mesta.

„Urobilo sa toho pomerne veľa, ostali už len veci, ktoré sú skôr kozmetického charakteru. O týždeň budeme ťahať na maratónskej trati modré čiary, dočistia sa úseky, ktoré boli opravené, veríme, že v budúcom roku budeme v tomto pokračovať. Tieto stretnutia priniesli svoje ovocie, máme celkom dobre zmapovaný každý kilometer maratónskej trate,“ uviedol Koniar.

Ako ďalej dodal, o týždeň sa chystajú na výstavbu dvoch peších nadchodov a štartovacej brány na Hlavnej ulici.

96. ročník Medzinárodného maratónu mieru sa uskutoční prvú októbrovú nedeľu 6. októbra za účasti rekordného počtu viac ako 14-tisíc bežcov.

Košický maratón je najstarším v Európe a tretím najstarším na svete.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.