Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Trať Night Runu bude opačná ako vlani

Masa bežcov sa vydá zdolať nočné Košice. Zajtra odštartuje šiesty ročník Night Runu. (Autor: TV Košice)
Patrik Fotta|Publikované 30. aug 2017 o 22:00

Športovci budú môcť natrénované kilometre zúročiť priamo v centre Košíc.

KOŠICE. Hlavná ulica i priľahlé uličky budú v piatok patriť športu i hudbe a jedinečnej atmosfére.

Bežci si pri osvetlenej trati opäť vychutnajú hudobné pódiá, popredných dídžejov a ďalšie prekvapenia.

Zmenou oproti minulému roku je trať, ktorá bude síce identická, no pobeží sa v opačnom smere.

Organizátori aj tento rok pripravili atraktívny hudobný program, ktorý štartuje o 18. hod. pri Dolnej bráne a je lákavý aj pre návštevníkov podujatia.

Na samotný beh sa prihlásili stovky milovníkov športu, pričom počet účastníkov by mal presiahnuť hranicu 1700 bežcov.

Prihlásených vyše 1 700 bežcov

Prvých 2 000 zaregistrovaných bežcov čaká aj technické tričko na behanie v novom originálnom dizajne, rovnako budú po dobehnutí odmenení medailou s logom podujatia.

„Každý rok sa snažíme zmeniť trasu, aby to pre účastníkov nebolo jednotvárne. Toho roku je trať identická ako vlani, no zmenili sme smer, takže sa pobeží opačne ako minulého roku,“ povedal organizátor podujatia Marek Petráš.

Záujem o beh v Košiciach každým rokom narastá a dôkazom je aj rekordný počet ľudí, ktorí sa prihlásili na nočný beh.

„Máme nárast počtu účastníkov v porovnaní s minulým rokom o približne 200 bežcov. Prihlásených je aktuálne vyše 1700 bežcov a stále narastá. Nie sú v tom zarátané deti zo základných škôl, ktoré budú mať možnosť si zabehnúť len jedno kolo, keďže ešte nemajú nad 18 rokov. Aktuálne je nahlásených približne 120 detí,“ skonštatoval Petráš.

Legio vlak osvetlený sviečkami a petrolejkami

Prezentácia bežcov, kde si okrem štartového čísla vyzdvihnú aj merací čip, tričko a pokyny, bude počas najbližších dní v OC Cassovia – vedľa predajne EXIsport, a to vo štvrtok od 9.00 do 20.00 a v piatok, aj napriek štátnemu sviatku, od 9.00 do 16.00 hod.

Ako aj po minulé roky Night Run bude okrem športovej stránky zabávať divákov hudobnou zložkou.

„Celkovo bude k dispozícii 18 pódií popri trati, čo je náš štandard. Chceme, aby boli bežci poháňaní hudbou na každom kroku. Priestor dostanú predovšetkým domáce kapely z východu. Chýbať nebude ani bubnové zoskupenie z Nitry Campana Batucada, ktorí opäť predvedú svoju show. Divákom sa predstavia aj domáci bubeníci Bubonz a viacerí dídžeji so živými kapelami.“

Zaujímavosťou je, že sa tento rok beží okolo Legiovlaku, ktorý bude špeciálne nasvietený.

„Po skončení Night Runu okolo pol desiatej otvoríme Legiovlak, ktorý bude možné si pozrieť výnimočne v noci, pričom zvnútra bude osvetlený sviečkami a petrolejovými lampami.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.