Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Traja Slováci postúpili v kvalifikácii na Australian Open

Dominik Hrbatý pokračuje vo víťaznom ťažení. (Autor: Reuters)
SITA|Publikované 14. jan 2009 o 10:01

Všetci traja slovenskí účastníci kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open idú do druhého kola.

MELBOURNE. Všetci traja slovenskí účastníci kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (19. januára - 1. februára, dotácia 23,4 milióna AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) postúpili v stredu do 2. kola eliminácie.

K Pavlovi Červenákovi, ktorý zvíťazil nad Britom Joshuom Goodallom 7:6 (5), 3:6, 6:4, sa prakticky súbežne pridali Dominik Hrbatý a Karol Beck. Čerstvo už dvojnásobný spoludržiteľ Hopmanovho pohára z austrálskeho Perthu Hrbatý, ktorý medzičasom stihol aj turnajové intermezzo v novozélandskom Aucklande (1:6, 2:6 od Nemca Philippa Kohlschreibera), zdolal Američana debutujúceho na "veľkej štvorke" mimo USA Michaela Yaniho 6:1, 6:4 z 1:3 v druhom sete. Beck si poradil s absolútnym nováčikom na seniorskej grandslamovej scéne, Slovincom Lukom Gregorcom, vlani však semifinalistom na úrovni ATP v New Havene, porovnateľne hladko 6:4, 6:1.

Bývalý i terajší líder národného renkingu, teda Hrbatý a Beck, ešte nepoznajú svojich súperov v 2. kole. Vedia však, že im hrozí vzájomný duel vo finálovom treťom. Červenák si v 2. kole kvalifikácie zmeria sily s Thajčanom Danaiom Udomchokem, s ktorým predvlani prehral na challengeri v juhoafrickom Durbane.

V kvalifikácii dvojhry žien na AO sa od štvrtka predstavia Lenka Wienerová a Zuzana Kučová. Kristína Kučová sa ocitla ako prvá hráčka tzv. pod čiarou. Právo štartu v singlovej hlavnej súťaži majú na základe svojho renkingového postavenia Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová a Magdaléna Rybáriková.

Dvojhra mužov - kvalifikácia - 1. kolo:

Karol Beck (19-SR) - Luka Gregorc (Slovin.) 6:4, 6:1

Dominik Hrbatý (SR) - Michael Yani (USA) 6:1, 6:4

Pavol Červenák (SR) - Joshua Goodall (V. Brit.) 7:5, 3:6, 6:4

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články