Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Traja hráči Serbin, Lesnický, Salaj rozhodli čistými hetrikmi o víťazstvách svojich mužstiev

Sportnet|Publikované 13. okt 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves - Sychravé daždivé počasie sprevádzalo desiate kolo najvyššej oblastnej futbalovej súťaže, ktoré prinieslo jeden zaujímavý fakt - v

troch stretnutiach rozhodli o výsledku traja strelci čistými hetrikmi: Peter Serbin z Veľkého Folkmara, Jozef Lesnický z Tepličky a Patrik Salaj zo Spišského Hrušova.

JAKLOVCE - V. FOLKMAR 1:3 (1:1)

Susedské derby pred 500 divákmi začali lepšie domáci a už od 2. minúty zásluhou Ondáša viedli 1:0. Hneď na to mal dobrú gólovú príležitosť Papcún, ale netrafil prázdnu bránu. Od 11. minúty hostia hrali bez vylúčeného Jakubišina. Strelecký koncert začal nestarnúci Serbin v 29. minúte, keď vyrovnal na 1:1. V druhom polčase v rozpätí od 52. do 63. minúty neuznali Jaklovčanom dva góly, hlavne sporný bol druhý. Od tohto momentu sa už len zápas dohrával. Na 2:1 zvýšil Serbín v 59. minúte a z priameho kopu v 69. minúte po tretíkrát Serbin stanovil na konečných 3:1 pre hostí. Stretnutie rozhodoval Kotrády. JAKLOVCE: P. Budinský - Fabrici, Kandra, Jakubišin - Lauf, Bikár, Hajduk, Mastiš, Papcún - Švarc, Odnáš, striedali: Kovalčík, Kandrík. V. FOLKMAR: Petkáč - Tomaško, Jakubišin, Štecák - Gál, Andrejco, Rigda, Fabrici, Serbín - Poláček, R. Budinský, striedali: Petrík, Matejov.

HNILČÍK - OLCNAVA 1:1 (1:1)

Po nečakanej vysokej prehre v Margecanoch (0:8), keď Hnilčík hral stretnutie bez piatich hráčov základnej zostavy, domáci podali zodpovedný výkon. Svoj dobrý výkon v prvej polhodinovke korunovali gólom v 28. minúte, autorom ktorého bol Macko. Potom prevzali iniciatívu hostia, ktorí po veľkej šanci Macka z protiútoku Samoľom v 38. minúte vyrovnali. V úvode druhého polčasu Fehér hlavou tesne minul a v 75. minúte Olcnavčania z piatich metrov na dvakrát spálili aj nemožné. Remíza je spravodlivá, slušné stretnutie s prehľadom rozhodoval L. Kunzo. HNILČÍK: P. Novotta - Loja, Kubus, M. Novotta - Hlucháň, Fabian, Vido, Repaský, Macko - Feher, Regec, striedali: Platko, Gál. OLCNAVA: Ferenčuha - Fifík, M. Petrov, Pavlík - Sakmár, Gardošík, Štofan, Pastucha, Kaščák - Vodhanel, Samoľ, striedali: Melega, B. Petrov.

KLUKNAVA - BYSTRANY 4:2 (1:1)

Po opatrnom začiatku išli do vedenia domáci, ale hostia po náhodnom góle vyrovnali. O osude stretnutia rozhodli Kluknavčania v druhom polčase dvoma gólmi v rozpätí piatich minút. Záver bol zo strany hostí dosť nervózny. Góly za domácich zaznamenali dvakrát Marián Belej a po jednom pridali Medvec a Bača. Za hostí dvakrát skóroval najlepší strelec súťaže Ján Suchý. KLUKNAVA: Ďorko - Podracký, Bača, Nehyla - Mastiš, Petrov, Šmida, Pribyčko, Marek Belej - Marián Belej, Medvec, striedal: Bator. BYSTRANY: R. Pavol - Jochman, Hamrák, M. Brajerčík - Ján Pavol, Chlebovec, Lukáč, Ogurčák, Ján Suchý - Jozef Suchý, M. Pavol, striedali: Suržin, J. Brajerčík, Pavol.

ODORÍN - LETANOVCE 2:0 (0:0)

V prvom polčase na mokrom, ale kvalitnom trávniku sa domáci gólu nedočkali, hoci príležitostí na to mali dostatok. V 57. minúte po skrumáži Marek Fabián po prvýkrát rozvlnil sieť za Drabiščákovým chrbátom - 1:0. Hostia potom nastrelili žrď, ale po ideálne prihrávke domáci Zekucia na dvakrát strelil druhý a ako sa neskôr ukázalo aj posledný gól stretnutia. Pred 100 divákmi rozhodoval s chybami Podoben. ODORÍN: J. Strela - M. Majko, Kováč, Ľ. Majko - Čuchran, Zemba, Zekucia, Marek Fabián, P. Strela - Petruk, Lipták, striedali: Kavulič, Sedlačko, Čarnoky. LETANOVCE: Drabiščák - Sedlák, Vernarský, Lesňák - Kubičár, Vidiš, Gurecký, Mika, Lisoň - Biskup, D. Pecha, striedal: R. Pecha.

HRABUŠICE - MARGECANY 2:1 (1:0)

Na ťažkom premočenom teréne sa hral vyrovnaný futbal. V 29. minúte otvoril skóre stretnutia Kostík. Hostia sa nevzdávali a v druhom polčase S. Sokolský ml. po chybe domácej obrany prudkou krížnou strelou vyrovnal. O tom, že tri body zostanú doma, rozhodol v 77. minúte strelou z tridsiatich metrov do šibenice z priameho kopu Viboh. Stretnutie pred stovkou divákov rozhodoval s prehľadom Slamený. HRABUŠICE: Jendrál - Toporcer, Tkáč, Kačír - Bartoš, Lipčák, Oravec, Kostík, J. Školník - Šarišský, Viboh, striedali: Vaško, Kukura. MARGECANY: Graban - Macko, J. Sokolský, Ringoš - S. Sokolský st, Hrubý, Kandra, Keruľ, Petrík - S. Sokolský ml., Vargoško.

TEPLIČKA - JAMNÍK 3:1 (1:1)

Za faul v pokutovom území nariadil v 5. minúte rozhodca Pekár pokutový kop proti domácim, ktorý Andráši bezpečne premenil. V 27. minúte po chybe v obrane hostí Lesnický vyrovnal na 1:1. Tesne pred koncom prvého polčasu po rohovom kope hráč Jamníka D. Farkašovský mieril do brány, ale gól hlavný rozhodca neuznal. Druhý polčas bol viac v réžií hostí. Výhodu pokutového kopu mali aj Tepličania a od 61. minúty viedli 2:1. Exekútorom penalty bol Lesnický. Čistý hetrik zavŕšil kanonier Lesnický v 78. minúte, keď po zaváhaní obrany s prehľadom stanovil na konečných 3:1. Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Pekár. TEPLIČKA: Dulaj - Timko, Uhrinovský, Hudran - Dutko, Melega, Varkonda, D. Hasaj, Koňak - Lesnický, Marcinčák, striedali: Hamrák, J. Hasaj. JAMNÍK: Jaro Macejko - Ondruš, J. Čuj, Ľ. Farkašovský - Ján Macejko, Kavulič, Kočiš, S. Čuj, D. Farkašovský - Koňak, Andráši, striedali: M. Čuj, Uhrín.

Povedali po zápase: Eduard Kessel (tréner Tepličky) - "Súper hral dobre kombinačne na úrovni. Mali sme minimum šancí, ale využili sme ich."

Ján Rumančík (tréner Jamníka) - "Zahrali sme jeden z najlepších zápasov jesene, ale po hrubej chybe v obrane a nepresnou koncovkou sme stretnutie prehrali. Teplička má dobrý útok v podaní dvojice Marcinčák a Lesnický."

Správa agentúry JPP: Hneď v prvej minúte domáci obranca evidentne prihral brankárovi nohou, ktorý loptu chytil do rúk - rozhodca nechal pokračovať ďalej v hre.

SP. HRUŠOV - PAŠEK GELNICA 3:1 (3:1)

Domáci viedli už 3:0, keď autorom troch gólov bol Patrik Salaj. V nadstavenom čase prvej časti hry hostia znížili. V druhom polčase mali častejšie loptu na svojich kopačkách futbalisti Pašeku Gelnica, ale dobré príležitosti nevyužili. Pred 50 divákmi pokojné stretnutie objektívne zapískal Drábik. SP. HRUŠOV: Tatarko - Šesták, Bráz, Spišák - Peták, Hrobák, Samoľ, Salaj, Kunzo - Vaškeba, Slamený, striedali: Švač, Matfiak. PAŠEK GELNICA: Tomaško - Kruželák, Rostaš, Dulin - Hofman, Ambroz, Konečný, Moravčík, J. Žiga - Kyseľ, Čollák, striedali: Pavúk, V. Žiga, Šveda.