Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tragédiu z prvej prehry nerobia

Sportnet|Publikované 2. okt 2008 o 22:00

Stretnutie mužstiev zo samej špice tabuľky V. ligy S-Z sľubovalo atraktívne meranie síl, pretože oba kolektívy boli milým prekvapením doterajšieho

priebehu sezóny. Domáci tím zo Štrby si síce bol vedomý sily svojho súpera z Bardejovskej Novej Vsi, no napriek tomu veril, že ich séria bez prehry sa predĺži a dokážu dôležité víťazstvo uhájiť. Skutočnosť však napokon bola iná, pretože nováčik súťaže, ktorý herného kumštu pod Tatrami veľa nepredviedol, si predsa len dosť nečakane odviezol zo Štrby všetky tri body.

ŠTRBA. Domáci tréner Milan Sabo bol po prvej prehre v sezóne navyše na vlastnej pôde určite sklamaný, ale na druhej strane tragédiu z nej nerobil.

"Môžem s určitosťou povedať, že vzhľadom na celkový priebeh stretnutia, by sme si minimálne remízu určite boli zaslúžili. Išlo o zápas, v ktorom mohol rozhodnúť iba jeden gól, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Na škodu veci práve k nám sa šťastena otočila chrbtom, keď súper dokonale využil jednu z mála našich chýb po rohovom kope, kedy sme nepokryli na prednej žrdi jedného z hosťujúcich hráčov. Na druhej strane sme mali aj smolu v zakončení, pretože niekoľko sľubných príležitostí a striel sme nedokázali premeniť. Keďže nám chýbala azda najväčšia opora mužstva T. Sabo, náš herný prejav nebol vôbec taký, aký sme si predstavovali. Navyše sme v zápase prišli o vylúčeného Lajčáka, čím sa predvedená hra ešte viac zhoršila. Napriek tomu som pevne veril aspoň v zisk bodu, čo sa nám nakoniec nepodarilo. Súper sa totiž u nás zameral jednoznačne na defenzívny štýl hry, na ktorý sme nenašli správny kľúč. Našej hre navyše chýbala myšlienka a viac šťastia v koncovke. Veľkú tragédiu z tejto prehry však nerobíme, pretože som presvedčený, že aj momentálne oslabený káder dokáže v nasledujúcich zápasoch zabojovať o ďalšie úspešné výsledky. Aj keď sa moji zverenci po tejto nešťastnej prehre ocitli v dosť nepríjemnom psychickom rozpoložení, dúfam, že sa to neprejaví na ich ďalších výkonoch a už v nedeľu v Zborove sa postarajú o reparát."

Skvelá séria bez porážky

Ako si už mnohí z fanúšikov podtatranského futbalu všimli, neobvyklým javom bola deväťzápasová séria Štrbanov bez prehry. Domáci kouč vidí hlavné pozitíva v súdržnosti a zohratosti kolektívu, z ktorého vypadli pred začiatkom sezóny Švajka a Michalík.

"Na úvod musím poznamenať, že počas mojej trénerskej kariéry je to pre mňa už druhá takáto séria, pretože tú prvú som zažil v minulosti pri trénerskom kormidle spoločne so Stanislavom Kochom, kedy sme účinkovali taktiež v krajskej súťaži. Pod súčasné úspešné výsledky sa podpísala najmä výborná partia hráčov, ktorá sa vie v každom stretnutí zomknúť a vydať zo seba maximum. V stretnutiach dostávame málo gólov a so súpermi dokážeme odohrávať viac než vyrovnané partie. Navyše si cením aj spoluprácu obecného zastupiteľstva na čele so starostom Michalom Sýkorom, ktorý nechýba takmer na žiadnom domácom zápase a vychádza nám maximálne v ústrety, či už po materiálnej, ako aj po finančnej stránke a chlapcov dokáže motivovať. Ďalším pozitívom je aj nesmierny záujem našich fanúšikov, ktorí sú pre nás dvanástym hráčom a naše predvedené výkony dokážu oceniť. Podotýkam, že z prvej tohtosezónnej prehry žiadnu tragédiu nerobíme. V nastávajúcom období by sme radi pokračovali v nastúpenom trende a predvádzali oku lahodiaci futbal, ktorý by sa mal našim fanúšikom páčiť. Veľké oči a postupové chúťky určite nemáme. Našim cieľom je, aby na nás nebol vyvíjaný tlak a mužstvo až do konca sezóny hralo v hernej pohode."

Zlyhali v koncovke

Kapitán domáceho tímu Marián Macko bol po nešťastnej prehre svojho tímu sklamaný a za jednu z príčin, prečo mužstvo vyšlo v tak prestížnom šesťbodovom zápase naprázdno, považoval nepresnú koncovku.

"Treba uznať, že táto prehra mala určite veľmi trpkú príchuť. Futbal je však kolektívna hra, v ktorej sa hrá na góly a práve náš súper mal viac šťastia a zaznamenal jeden z nich, ktorý mal pre nich veľkú cenu. V stretnutí sme však dozaista doplatili na žalostnú koncovku, ktorá bola pre nás najväčším kameňom úrazu. Na druhej strane si ale myslím, že jedna prehra nám vôbec neuškodí a je pre nás ponaučením do budúcna. Pevne verím, že v čo najkratšom čase sa náš tím znova dá dokopy a dosiahneme ďalšie úspešné výsledky. Napriek hernej sile našich súperov, akým bol i ten z Bardejovskej Novej Vsi si stále veríme. Naša zostava doposiaľ až na zraneného T. Saba, ktorý nám veľmi citeľne chýba, čo sa odzrkadlilo aj na celkovej hre mužstva sa prakticky vôbec nemenila. Aj to malo taktiež príliš veľký vplyv na naše vynikajúce výsledky, ktoré by sme všetci veľmi radi uhrali aj v ďalších zápasoch."

Celý realizačný tím je veľmi spokojný s úspešnou šnúrou dosiahnutých výsledkov a za najväčšie plusy tohto stavu považuje jednotnosť mužstva a futbalové podmienky, ktoré im klub vytvára. "Určite môžeme byť s terajšou situáciou, aká v klube a v mužstve prevláda, spokojní. Naše mužstvo má totiž silného tímového ducha a vie sa v každom zápase čo najlepšie zomknúť. Na súperov sa dokážeme vytiahnuť a neustále si veríme, čo sa odzrkadlilo na našich výsledkoch. Sme radi, že aj klub a obec nám vytvára adekvátne podmienky na trénovanie. To nás potom dokáže motivovať k tomu, aby sme sa od zápasu na zápas čoraz viac zlepšovali a udržiavali si neustále vynikajúcu formu, akú momentálne máme. Z prehry s jedným z ašpirantov na postup si ťažkú hlavu nerobíme a budeme ďalej kráčať po ceste, akú sme si vytýčili pred začiatkom súťaže."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.