Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tradičný výsledok, netradičný strelec

Čabala strieľa druhý gól domácich. Pri ňom sa zranil brankár hostí Richard Marušák. (Autor: Ladislav Lukáč)
Sportnet|Publikované 7. apr 2013 o 22:00

Aj napriek chladnému a nepriaznivému počasiu sa konečne mohol odohrať aj v Giraltovciach štvrtoligový majstrovský zápas.

Giraltovčania si tohtoročnú premiéru „užili“ v Michalovciach, ale na prehru 1:8 dokázali rýchlo zabudnúť. Na svojom ihrisku privítali futbalistov Svitu, pre ktorých je giraltovská pôda doslova zakliata.

GIRALTOVCE. Od prvej minúty sa domáci do svojho súpera zahryzli, dobre sa pohybovali, pripravili si aj vyložené šance, ale v bránke Svitu bol výborný Marušák. Aj on však nedokázal zabrániť prvému gólu vo svojej sieti v 12. minúte.

“Našou snahou bolo od začiatku vypĺňať krídelné priestory a odtiaľ centrovanými loptami ohrozovať bránku hostí. Po jednom z takýchto centrov sa lopta odrazila od brániacich hráčov a ja som ju z voleja asi z 20 metrov poslal prudko na bránku. Na naše šťastie Marušák už nestihol zakročiť a lopta skončila v bránke Svitu,“ opísal gólový moment šťastný 21-ročný Peter Roba, ktorý nepatrí ku tradičným giraltovským strelcom.

Tento gól domácich povzbudil a prišli aj ďalšie výborné strelecké možnosti, ale Marušák skvele zasiahol v 21. aj v 22. minúte pri prudkých strelách Čabalu aj Pankucha a nakoniec vychytal aj najväčšiu šancu Slovana z kopačky Šinaľa v 43. minúte

V druhom polčase tempo hry aj jej úroveň upadli aj vďaka ťažkému terénu, ktorý aktérov značne vyčerpával. Hostia sa postupne osmeľovali aj v ofenzíve.

Najprv Badzík v 62. minúte nemieril presne, ale o minútu neskôr nevyužil chybu Robu v strede ihriska a nastrelil len brvno Štefánikovej bránky.

Ten istý hráč ešte stihol minúť loptu v dobrej pozícii, ale potom prišla v 70. minúte opäť chvíľa Petra Robu: „Keď som videl, ako Badzík po mojom zaváhaní strieľa do odkrytého rohu, tak mi zimomriavky behali po celom tele. Neinkasovali sme a naopak nás to naštartovalo k ďalšej útočnej aktivite. Po prihrávke od Partilu som bez prípravy vystrelil, Marúšák bol trocha vpredu a na loptu nedosiahol. Tá sa odrazila od brvna k Čabalovi, ktorý ju poslal do siete Svitu,“ dodal najagilnejší hráč Slovana.

Pri tomto tomto góle rozhodla aj rutina šikovného Čabalu, ktorý gólovú situáciu videl takto: „Po strele Robu do brvna sme zo zadnej línie bežali do pokutového územia len ja a jeden z hráčov hostí. V tesnom bežeckom súboji sa mi podarilo dostať pred neho a odrazenú loptu som dobre trafil presne k žrdi tak, že prešla za bránkovú čiaru. Brankár bol prikrátky.“

Na tento moment nebude v dobrom spomínať najlepší hráč Svitu Richard Marušák, ktorý sa po zákroku zranil a museli ho vystriedať: „Po Čabalovej strele som sa vrhol, ale lopta mi už len obtrela končeky prstov a ja som pravou rukou narazil do žrde. Pocítil som prudkú bolesť a ďalej som už nemohol pokračovať. Škoda. Ináč bolo to naše prvé vystúpenie na prírodnej tráve. Škoda Badzíkovej šance, možno by sme odchádzali veselší.“ povedal 36- ročný odchovanec Svitu, veľká opora v tomto zápase.

Konečný výsledok až taký prekvapujúci nie je. Giraltovce totiž nad týmto súperom akosi tradične doma vyhrávajú a pritom si pravidelne Štefánik udrží čisté konto. Tentoraz to bolo ťažko vybojované víťazstvo, ale zaslúžené.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.