Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tour de Ski vyhral Angerer, Bátory 30.

TASR|Publikované 7. jan 2007 o 16:38

Val di Fiemme 7. januára (TASR) Nemec Tobias Angerer sa v nedeľu stal historicky prvým celkovým víťazom premiérového vydania seriálu Tour de Ski v behu ...

Val di Fiemme 7. januára (TASR) Nemec Tobias Angerer sa v nedeľu stal historicky prvým celkovým víťazom premiérového vydania seriálu Tour de Ski v behu na lyžiach. Obhajca veľkého krištáľového glóbusu Svetového pohára v záverečnej etape seriálu - stíhacích pretekoch na 11 km voľnou technikou do vrchu v talianskom Val di Fiemme s prehľadom zvíťazil a za celkový triumf si pripísal hlavnú prémiu vo výške 112.500 švajčiarskych frankov (2,4 mil. slovenských korún).

Na druhej priečke skončil Rus Alexander Legkov, ktorý do stíhačky štartoval až z desiatej pozície a konečné tretie miesto nakoniec patrilo novému nórskemu objavu Simenovi Östensenovi, ktorý síce väčšinu trate atakoval Angererovu vedúcu pozíciu, no záverečný úsek stúpania na zjazdovke Olimpia už nezvládol, víťazný Nemec mu ušiel a vo finiši ho hravo prešpurtoval ešte aj Legkov.

Zo slovenských reprezentantov sa do bodovanej tridsiatky dostal iba Ivan Bátory, ktorý práve uzavrel bodované umiestenia (30.), Martin Bajčičák skončil 34. a Michal Malák si polepšil najvýraznejšie, keď poskočil zo 62. na 56. miesto.