Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Tottenham dal Chelsea ultimátum, žiada kompenzáciu za odchod Arnesena

TASR|Publikované 23. jún 2005 o 13:53

Londýn 23. júna (TASR) - Anglický futbalový prvoligista Tottenham dal Chelsea Londýn ultimátum. Ak sa kluby do piatku nedohodnú na kompenzácii za odchod ...

Londýn 23. júna (TASR) - Anglický futbalový prvoligista Tottenham dal Chelsea Londýn ultimátum. Ak sa kluby do piatku nedohodnú na kompenzácii za odchod športového riaditeľa Franka Arnesena do organizačného tímu úradujúceho majstra, Tottenham pošle oficiálnu sťažnosť vedeniu ligy. Chelsea údajne porušila pravidlá, keď rokovala o odchode bývalého dánskeho futbalistu bez vedomia jeho klubu.

Chelsea už predtým dostala pokutu za podobný prípad. Do svojho kádra vtedy lanárila obrancu Arsenalu Ashleyho Cola. Ak sa im vina dokáže aj v tomto prípade, môžu jej odobrať body. Už predtým prezentované obvinenia o kontaktoch Chelsea s Arnesenom potvrdili v štvrtok aj britské noviny, ktoré uverejnili fotografie Dána s majiteľom klubu zo Stamford Bridge Romanom Abramovičom.

Arnesena, ktorý prišiel to Tottenhamu pred rokom a údajne chce odísť do Chelsea, v jeho klube suspendovali, kým sa prípad nevyrieši. "Po tom, ako sme videli fotky, kontaktovali sme Chelsea a určili im čas na vyriešenie prípadu. Ak nedostaneme uspokojivú odpoveď do piatkovej polnoci, podáme oficiálnu sťažnosť na vedenie Premier League a zistíme si ostatné možnosti," hovorí Tottenham v oficiálnom vyhlásení.

Chelsea vydala vyjadrenie, podľa ktorého stretnutie Abramoviča s Arnesenom na Sardínii nemalo nič spoločné s angažovaním Dána. "Pán Abramovič a pán Arnesen dovolenkovali na rovnakom mieste. Roman a jeho žena pozvali Franka s manželkou na spoločný obed. Bola to čisto súkromná záležitosť," píše sa v oficiálnom vyhlásení.

Súvisiace články