Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tóthová je pred michalovskou premiérou nervózna

Sportnet|Publikované 13. jan 2009 o 23:00

Najúspešnejšia hádzanárka Iuventy všetkých čias sa postupne dostáva do formyMICHALOVCE. Prvý štart v drese Iuventy v tejto sezóne už má Alžbeta

Najúspešnejšia hádzanárka Iuventy všetkých čias sa postupne dostáva do formy

MICHALOVCE. Prvý štart v drese Iuventy v tejto sezóne už má Alžbeta Tóthová za sebou. Minulý týždeň v piatok sa v zápase 12. kola WHIL predstavila v tíme Michaloviec na palubovke Trenčína, kde Zemplínčanky vyhrali 26:20. Pre 30-ročnú Tóthovú to bol krst ohňom, na "ostrý" zápas nastúpila necelé tri mesiace po pôrode, ale aj napriek tomu potvrdila, že z hádzanárskeho umenia nič nezabudla. Vsietila tri góly a ukázala, že bude prínosom.

Problémom technika, nie kondícia

Alžbeta Tóthová sa v polovici októbra stala po druhýkrát matkou, keď na svet priviedla dcérku Barbarku. Už začiatkom decembra sa hlásila v Iuvente a odvtedy tvrdo trénovala. "Najprv som sa pripravovala individuálne v posilňovni alebo na stacionárnom bicykli. S družstvom som asi len dva týždne, ale už som nastúpila na turnaji v Partizánskom i naposledy v Trenčíne," priznala trojnásobná najlepšia hádzanárka Slovenska, ktorá je zároveň historicky najlepšou strelkyňou klubu. "Paradoxom je, že v súčasnosti mojím problémom nie je kondícia, ale skôr práca s loptou a celkovo technika. To, že som na tom fyzicky dobre, potvrdzuje aj fakt, že na silvestrovskom behu v Horovciach som trať dlhú 10 kilometrov zabehla za 55 minút. Len tá lopta ma musí začať čím skôr poslúchať," pousmiala sa kanonierka Michaloviec.

Konkurenciu víta

Po príchode Tóthovej a ďalšom očakávanom návrate Marianny Nemčíkovej-Cínovej sa konkurencia na poste spojky v Iuvente poriadne zvýši. "Aj keď sa vždy snažím starať hlavne o seba a svoj výkon, samozrejme vnímam aj situáciu v družstve. V Michalovciach som predtým odohrala osem sezón a nikdy sme neboli v takom stave ako teraz. Na každý post máme najmenej dve vyrovnané hráčky, čo je vynikajúce. Máme vysoké ciele v Pohári víťazov pohárov, chceme získať späť titul i obhájiť Slovenský pohár. Tréner Lukačín forsíruje veľmi rýchlu hru a tento prejav sa nedá hrať so šiestimi hráčkami. Takže ja konkurenciu v tomto zmysle iba vítam a myslím, že Iuvente tiež iba prospeje," doplnila Alžbeta Tóthová.

Nervózna z návratu

Zaujímavé je, že v sobotu o 18.00 hod. sa v drese Iuventy proti pražskej Slavii predstavia až tri "nové" hráčky. Michalovské obecenstvo prvýkrát uvidí naživo v akcii talentovanú Trenčianku Birkušovú, po jedenásťmesačnej pauze sa znovu predstaví aj spomínaná Tóthová, nuž a ďalšia kanonierka Anika Dittelová už nastúpi pod novým priezviskom Obšatníková. "Z návratu som trošku nervózna. Naposledy som v Michalovciach za Iuventu hrala ešte pred rokom vo februári, keď sme v Pohári EHF zdolali ruský Volgograd. Aj keď sa budem najprv cítiť ako nová hráčka, nebude to pravda, lebo som tu už roky hrala, ale toho pocitu sa aspoň v sobotu určite nezbavím," dodala Alžbeta Tóthová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.